הצצה למותג הלואו קוסט של אל-על

אחרי השקעה כספית ניכרת בפיתוח ובפרסום, באל-על מתקרבים לרגע האמת לקראת הטיסה הראשונה של UP, המותג המוזל של החברה. הבוקר הציגו בחברה מה בדיוק יקבלו הנוסעים תמורת תשלום נוסף על הכרטיס הבסיסי – בתקווה להתמודד בהצלחה עם החברות המוזלות מאירופה ששוטפות את ישראל מאז חתימת הסכם שמיים פתוחים

לקראת הטיסה הראשונה בתחילת השבוע הבא, בחברת אל-על הציגו היום (ב') את המטוסים שיפעילו את מותג הטיסות המוזלות UP. כנהוג בטיסות כאלו, כרטיס הטיסה כולל הושבה בלבד וכל תוספת זולת המושב תתומחר בנפרד. בניגוד לרוב החברות המוזלות, באל-על יפעילו שתי מחלקות בטיסות UP. מה תקבלו תמורת התשלום בכל מחלקה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס החדש (יונתן בייסקי)
הכרטיס הבסיסי כולל כאמור מושב בלבד. תוספת של מזוודה תעלה 20. מי שירצה לשבת במושב ביציאת החירום (שם יש יותר מקום לרגליים) ישלם 50$, ו-80$ למי שירצה לשבת במחלקת תיירים פלוס - שם יהנו הנוסעים ממרווח רגליים גדול יותר ומארוחה ללא תשלום.

מים יחולקו ללא תשלום, אך כל דבר אחר יעלה בנוסף. כך, סלטים יעלו 9$, כריכים 7$, מוזלי 5$, מאפים, חטיפים, שתייה קלה או חמה יימכרו ב-3$ ומשקאות אלכוהוליים ב-5$. מי שיקנה את הכרטיס היקר יותר יקבל מזוודה ובחירת מושב ללא תשלום, לצד כניסה לטרקלין אל-על בטרמינל 3, אך פערי המחיר בין שני סוגי הכרטיסים גדולים יחסית ויכולים להגיע לפער של פי שלושה.

כך זה נראה (יונתן בייסקי)
בחברה טוענים כי המותג מצליח מאוד מבחינה מסחרית, שההשקה שלו בציבור הייתה מוצלחת ושיותר מ-180 אלף כרטיסים נמכרו עוד לפני ההמראה הראשונה. אל-על תפעיל 51 טיסות שבועיות של UP לחמישה יעדים באירופה - בודפשט, פראג, ברלין, לרנקה וקייב - עם כוונה להרחיב את מספר היעדים בעתיד הקרוב. את הטיסות יפעילו חמישה מטוסי בואינג 737-800 שהוסבו מחדש לצרכי החברה, כשבין השאר הוסרה ממטוסים אלו מחלקת העסקים.