הכירו את השליח החדש: הרחפן

בשנה האחרונה הפך הרחפן לכלי הטיס המדובר ביותר בעולם התעופה. רק לפני מספר חודשים, הצהיר מנכ"ל "אמזון" כי בעוד 5 שנים יחליפו הרחפנים את החבילות, ומוצרים שהוזמנו באינטרנט יגיעו בתוך 30 דקות ללקוחות. האם זהו סופם של אנשי המשלוחים?

לא חייבים לתת לו טיפ, הוא לא נתקע בפקקים על האופנוע וגם לא חייב לעבור במכס: הכירו את השליח החדש - הרחפן. מדובר אולי בכלי התעופה המדובר ביותר בשנה האחרונה ונראה שממש בעוד כמה שנים נשמע את הזמזום הזה מגיע אלינו עד הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגישה בעולם מדברת על כך שבעוד 10 שנים הכלי הזה יבצע המון דברים שאנחנו רגילים לעשות בעצמינו היום, שאולי הכי חשוב מתוכם הוא בעצם העברה של חבילות", מסביר רן קראוס, מייסד "בליידוורקס".

לפני מספר חודשים, הבטיח מנכ"ל "אמזון" כי בעוד חמש שנים, הזמנות שנבצע באינטרנט ירחפו אלינו עד הבית 30 דקות אחרי הקנייה. "רנו קוויד" אפילו הציגה דגם חדש של מכונית עם רחפן צמוד, שיתריע מפני פקקים וסכנות וגם יצלם את הנוף.

הטכנולוגיה כבר כאן - הרחפן יכול לטוס אוטומטית, אבל רק למרחקים קצרים מאחר והסוללה מספיקה לחצי שעת תעופה בלבד. "הבעיה כיום היא יותר רגולטורית על איך לשלב את הכלים האלה במרחב האווירי, שחיים בו המון כלי טיס", מציין קראוס.

מתברר כי ישראל הפכה למעצמת רחפנים. הטרנד החדש נכנס לחתונות ואירועים, אך רק לשתי חברות בארץ יש אישור מרשות שדות התעופה להטיס את כלי התעופה. "מטיס הרחפן צריך רישיון טיס לכל דבר", מסביר קראוס.