מבחן הסל: מי גובה יותר מדי על מוצרי בסיס?

ההפרשים בין מחיריהם של מוצרי בסיס כמו אורז או פסטה גבוהים, וקל להתבלבל ולשכוח מהו המחיר הממוצע. גבו מכם יותר מהמחירים שבכתבה? מדובר במוצרים בעלי חיי מדף ארוכים ואתם יכולים לשלם פחות בסניף אחר

בדרך כלל, כשאתם מסתכלים על תווית של מוצר בסופר קשה לדעת אם המחיר הנקוב הוא זול יותר או יקר ממה שכדאי לשלם עליו - הממוצע בארץ.

היכן הסניף הזול הקרוב אליכם? היכנסו לרשימה המלאה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמנם יש מוצרים שאין ברירה אלא לקנות מיד כי צריכים אותם באותו הרגע, אבל יש מוצרים עם חיי מדף ארוכים שהקנייה שלהם סובלת דיחוי - וכדאי לחכות עד שתגיעו למקום עם מחירים סבירים יותר. ריכזנו את ממוצע המחירים של כמה מוצרים בסיסיים, כדי שבפעם הבאה תדעו אם שודדים אתכם.

קילו אורז פרסי קלאסי של סוגת אמור לעלות כתשעה שקלים - לא יותר. פסטה ספגטי של אסם אמורה לעלות כשישה שקלים בלבד ל-500 גרם. יין מרלו, מסדרת סלקטד של כרמל מזרחי, 750 מ"ל, אמור לעלות רק 29 שקלים. בטיב טעם בקריית חיים, למשל, לא התביישו לגבות עליו 44 שקלים.

הסל הזול ביותר (חדשות 2)

"הפערים מגיעים למאות אחוזים"

ועוגת הבית של אסם, 400 גרם, אמורה לעלות לא יותר מ-13 שקלים. "הפערים בין הסניפים, גם על המוצרים הכי בסיסיים, מגיעים למאות אחוזים", הסביר סמנכ"ל המועצה לצרכנות צביקה וושלר. "לגבי מוצרים בעלי אורך חיי מדף ארוכים אין צורך להתפשר על מחיר. אם המחיר בסניף גבוה מהממוצע עדיף לחכות שהוא ירד, או לרכוש את המוצר בסניף אחר".

ואיפה היה הסל הכללי המשתלם ביותר? סיירת המועצה לצרכנות שהיא גוף ממשלתי, בדקה 137 נקודות מכירה במתחמים ואזורי תעשיה בכל רחבי הארץ.

הסל הזול ביותר היה בקריית חיים, בסניף של רשת YOU מבית מגה. YOU מתחילה לתפוס תאוצה ותופסת גם את המקום השני והשלישי, עם סניפים באזור התעשייה סגולה ובכפר סבא. גם באופן ממוצע היא הייתה הזולה ביותר.

הסל היקר ביותר (חדשות 2)

את הסל היקר ביותר מצאנו בטיב טעם בנתניה, אח"כ ברשימה - טיב טעם בקריית חיים, ראשון לציון ואשדוד. זו גם הרשת היקרה ביותר בממוצע. הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 32%, כ-163 שקלים שגבו במקום אחד יותר מאחר על אותם המוצרים בדיוק.

"ראויות לציון הרשתות בהן הפער בין הסניף הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר היה נמוך ביותר: יוחננוף, סופר ברקת, ויקטורי, קוסט 365, חצי חינם, יינות ביתן, מחסני להב וטיב טעם - עד 5% פער", ציין וושלר. "אמנם חלק מהרשתות הנ"ל לא הזולות ביותר, אבל לפחות הצרכן יכול לדעת במידה גדולה של סבירות שבכל סניף של רשתות אלו הוא ישלם מחיר דומה על אותו הסל".

זהו מבחן הסל לשבוע הזה. גם בשבוע הבא נבחן את רשתות השיווק. בדרך למציאת עגלת הקניות המשתלמת בישראל.