הלמ"ס: 56% מהישראלים מרוצים ממצבם הכלכלי

הישראלים אוהבים לקטר וחוששים לפרנסתם? הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראה דווקא אחרת. רובנו (87%) מרוצים מהעבודה ומהחיים, והרוב גם לא מודאגים ממצבם הכלכלי

גם הסוציאליסטים מרוצים. אילוסטרציה (פלאש 90, מרים אלשטר)

העם דורש צדק חברתי? ואולי כבר לא ממש. מנתוני הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2012 עולה כי רוב הישראלים (56%) דווקא מרוצים ממצבם הכלכלי. ועוד נתון מפתיע - רוב הישראלים (60%) מרוצים מהכנסתם החודשית. ואם נשים בצד את נושא השכר, נגלה שרוב הישראלים (87%) מרוצים גם מעבודתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלו שעדיין אינם מרוצים ממצבם הכלכלי מקווים שהוא ישתפר בקרוב: 40% מצפים לשיפור במצבם הכלכלי בשנים הקרובות. גם בקרב הנשאלים ששכרם נמוך נרשמו אחוזי שביעות רצון גבוהים יחסית (כ-40%). נתון מפתיע נוסף מגלה כי אנשים בעלי תפיסה כלכלית סוציאליסטית מרוצים ממצבם הכלכלי יותר מבעלי תפיסה קפיטליסטית. כמו כן נמצא כי חרדים "מרוצים מאד" מחייהם ביחס למסורתיים וחילוניים.

הסקר בחן גם את שביעות הרצון מאזורי המגורים, ו-84% העידו על שביעות רצון רבה. יותר ממחצית הנשאלים מרוצים מנקיון ומכמות הפארקים והשטחים הירוקים בסמוך לביתם. ועוד נתון אחד משמח לסיום - רובנו הגדול (86%) מרוצה מהחיים. כנראה שבניגוד לתדמית "הישראלי הקוטר", רובנו דווקא מסתפקים בחלקנו.

הסקר החברתי הורכב ממדגם של כ-7500 נשאלים שאמור לייצג נאמנה את האוכלוסייה בישראל. הסקר הורכב משאלות בתחומים רבים, למשל שביעות רצון כללית מהחיים, מאזור המגורים ומהמצב הכלכלי.