שיא ההמתנה בטלפון: לחברות הביטוח

שיאים שליליים של המתנה למוקד הטלפוני נשברו בתחום הביטוח: החברות גורמות ללקוחות להמתין זמן ארוך במיוחד, בחלק מהמקרים נאלץ להמתין יותר משעה וגם אז - לא יענו לנו. צפו בבדיקה: איזה חברה שברה את כל שיאי ההמתנה?

זמני ההמתנה שנתגלו בחברות הביטוח שברו שיאים: במסגרת הפרויקט לבדוק כמה זמן תמתינו על הקו אצל ספקיות שירותים שונים, מצאנו כי בחברות הביטוח ייבשו אתכם הכי הרבה זמן. השיאנית: חברת הראל, שם תמתינו שעה שלמה כדי להגיש תביעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשבוחרים בניתוב הקולי לפוליסה חדשה, המתנו באופן לא מפתיע הרבה פחות: 48 שניות בלבד. החברה שברה שיאים קיצוניים של הבדל בין הלקוחות הקיימים לחדשים, אך החברה לא לבד בכל הקשור להמתנה למענה קולי אצל חברות הביטוח.

בחברת מגדל ההמתנה ארכה 28 דקות, בלי אפשרות להשאיר הודעה ונציג של החברה יחזור את המתקשר. גם כאן, הלקוחות החדשים חיכו הרבה פחות: חמש דקות בלבד.

בחברת כלל לא איפשרו לקבל מענה, אחרי שתי דקות ענתה נציגה ואמרה כי נציג אחר יחזור בהמשך. ללקוחות החדשים כן ענו - אחרי המתנה של 13 דקות.

מחברת כלל נמסר בתגובה: "החברה נותנת שירות מהיר ואיכותי ללקוחותיה, ושירות הלקוחות עונה ליותר מ-6,000 שיחות ביום. זמן ההמתנה הממוצע עומד על שלוש דקות והוא תלוי בשעות העומס".

מחברת מגדל נמסר בתגובה: "לא ברור לאיזה מספר טלפון הבדיקה התבצעה, זמני ההמתנה הממוצעים השבוע עמדו על 2:32 דקות במרכז שירות הלקוחות ועל 2:16 דקות במוקד התביעות".

מחברת הראל נמסר בתגובה: "בעקבות ממצאי התכנית הנושא נמצא בבדיקה ויופקו כל הלקחים המתבקשים כדי להבטיח זמני המתנה קצרים ומתן שירות יעיל".