הלילה: הדלק התייקר ב-17 אגורות

מהיום יקר עוד יותר לנסוע ברכב פרטי: הבוקר עלה מחיר הדלק ב-17 אגורות לליטר, ומחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן עומד כעת על 7.53. משרד האנרגיה הסביר כי הסיבה לעלייה המחודשת במחירים היא התייקרות במחיר הנפט ובעקבותיה מחיר הבנזין הבינלאומי

מתדלקים ומשלמים ביוקר (shutter stock)

יוקר המחייה - והנסיעה - מחריף: היום (א') התעדכן מחיר הדלק, והתייקר ב-17 אגורות לליטר, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. משרד האנרגיה הודיע בשבוע שעבר כי מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת יעמוד על 7.53 שקלים לליטר בתחילת חודש מרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בעלייה של 2.31% בהשוואה לחודש שעבר. עמלת תדלוק בתחנות התדלוק תעמוד על 18 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

הסיבה לעלייה המחודשת במחירים היא התייקרות במחיר הנפט ובעקבותיה מחיר הבנזין הבינלאומי. מרכיב הבנזין הבינלאומי מהווה 35% ממחירו הסופי של הבנזין לצרכן. התייקרות מחיר הבנזין בבורסת הסחורות בלאוורה שבדרום צרפת תרמה 14 אגורות להתייקרות הכוללת במחיר הבנזין.

המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (לא כולל מע"מ) לא יעלה על 6.38 שקלים לליטר, עלייה של 14 אגורות מהחודש הקודם (עלייה של 2.24%). עמלת תדלוק בתחנות התדלוק (לא כולל מע"מ) תעמוד על 15 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.