הכירו את המכורות לקניות

המכורים לקניות הם מכורים אמיתיים, בדיוק כמו לסמים או אלכוהול - רק שזה חוקי. יש לכך שם גם בשפה המקצועית: "שופוהליות" – הצורך לרכוש כל הזמן וכל דבר שרק אפשר, בלי קשר למצב בחשבון הבנק או בארון הבגדים

בסדנת גמילה למכורים יושבים מכורים לאלכוהול, למריחואנה, לסמי פיצוציות, וגם לקניות. חוץ מזה שההתמכרות לקניות היא חוקית, זאת אותה התמכרות. "הקטע הכי מרגש זה שאת יוצאת עם השקיות, ואת פתאום מגלה שיש לך כאן כאילו הרבה מאוד דברים מנחמים. אבל זה רגע, זה עניין של רגע", סיפרה אחת מהמכורות לקניות בסדנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסדנת הגמילה מנסים להבין איזה חסך השופינג ממלא, ולומדים איך לשלוט בדחף לקנות עוד ועוד. 2%-10% מהאוכלוסיה מכורים לקניות. 80% מהם הן נשים. המכורות לשופינג מוקפות כל רגע באין-סוף פיתויים שמציבה בדרכן תרבות המערב.

80% מהמכורים - מכורות (חדשות 2)

אף אחד לא יוציא את הקניות מחוץ לחוק, ולכן כדי להיגמל - רצוי לא לקבל החלטות לבד. ואז מגיעה שיחת הטלפון למדריך ממרכז הגמילה, ואם הוא לא מאשר - אסור לקנות.

זאת התמכרות שקשה להודות בה, כי בהתחלה היא נראית לגיטימית, תמימה, אפילו כיפית. מי לא אוהב לקנות לעצמו משהו יפה? השאלה היא מתי זה סתם מסע קניות שיצא משליטה, ומתי זה משהו שמשתלט על החיים.