חייבים אגרה? מבצע התשלום יעלה לכם יותר

באגף הגבייה של רשות השידור ביקשו לעודד חייבים לשלם את תשלום האגרה ויצאו במבצע לפריסת החובות. בדיקה פשוטה במוקד של אגף הגבייה מראה שהתשלום בטלפון דווקא זול יותר. המטה לביטול האגרה: "רשות השידור מנסה לגנוב 20 מיליון שקלים מכספי הציבור"

המבצע יעלה לכם יותר. רשות השידור (יוסי זילברמן)

בזמן ששר התקשורת מאיים לסגור את רשות השידור, מחר (ו') יהיה היום האחרון לתשלום האגרה השנתי ובאגף הגבייה מנסים לשכנע אתכם לשלם את החובות. באגף מציעים מבצע לפריסת התשלום, אלא שמתברר שהמחיר שמוצג במבצע גבוה יותר מזה שהייתם משלמים בלעדיו - במוקד הטלפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבועות האחרונים שלחה רשות השידור מכתב לכל החייבים שבו היא מציעה לפרוס את התשלום לשני תשלומים תמורת קנס של 10% במצטבר - 190 שקלים במקום 172.5 שקלים. אבל נראה שמי שיתקשר למקוד לשלם, ולא יילך לדואר כמו שרוב הציבור עושה, לא יצטרך לשלם את הקנס הזה.

"לא מדובר כאן בכסף קטן", אמר תומר טרבס, חבר במטה המאבק לביטול האגרה. "רשות השידור מנסה לגנוב 20 מיליון שקלים מכספי הציבור. זאת עוד דוגמה להפקרות באגף הגבייה, שפועל בלי פיקוח וללא תקציב שנתי כנדרש בחוק. ניתן רק לקוות שזאת האגרה האחרונה שהוא גובה בהיסטוריה שלו בזכות המאבק הציבורי".

בשבועות הקרובים: בג"ץ ידון בסוגיה

ישנו הפרש של 17 שקלים אם מתקשרים על מנת לשלם לבין המבצע המוצג. אם מחברים את ההפרשים, ניתן להגיע למיליוני שקלים. מטה המאבק לביטול האגרה, שבדף הפייסבוק שלו יש כבר 83 אלף חברים, עתר לבג"ץ בנושא. במטה טוענים שתקציב רשות השידור לא קיבל אישור בשנתיים האחרונות על פי החוק - אותו חוק שמאפשר להם לגבות מאתנו את האגרה בכל שנה. בשבועות הקרובים יתקיים דיון מול שופטי בג"ץ בנושא, שיכריעו בסוגיה.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מנגנון תשלום האגרה נקבע בחוק. למרות זאת כל הקלה הניתנת לכל לקוח על ידי עובד באגף הגבייה עולה בקנה אחד עם תפיסת שירות אפקטיבי ויעיל של הרשות עם הפנים לקראת הלקוח כדי להניע אותו להסדיר את החוב.