קונים ברשת? אולי זה לא משתלם

צרכנים רבים מעדיפים להימנע מהתורים הארוכים בסניפים ובוחרים לערוך את הקניות השבועיות מהבית - באינטרנט. מבדיקת "תכנית חיסכון" עולה כי במקרים רבים דמי המשלוח שגובות רשתות השיווק מייקרות את סל הקניות. וגם: היכן הסניף הזול הקרוב אליכם? הרשימה המלאה

קונים באינטרנט? אולי זה לא משתלם (חדשות 2)

יש כאלה שמעדיפים לעשות את הקנייה השבועית מהבית, מבלי לעמוד בתורים ולבזבז זמן יקר, ויש כאלה שמעדיפים להגיע לסניף ולבחור את המוצרים בעצמם. איזו מהאפשרויות משתלמת יותר כלכלית?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היכן הסניף הזול הקרוב אליכם? היכנסו לרשימה המלאה

מבדיקת סל מוצרים זהה בסניפי הרשתות ובאתרי האינטרנט שלהן, עולה שבוויקטורי ורמי לוי משתלם יותר להזמין מהבית, ואילו ביינות ביתן, שופרסל ומגה לא בטוח.

ב"רמי לוי" עלות המשלוח הינה 25 שקלים, אבל המחירים באתר זולים יותר. אם המחיר הממוצע של הסל בסניפים עמד על 530 שקלים, באינטרנט הוא עלה כ-50 שקלים פחות. גם בתוספת דמי המשלוח הוא עדיין זול יותר בכ-4.5% מאשר בסניף.

הסניפים הזולים (חדשות 2)

ב"ויקטורי" דמי המשלוח זהים, וגם כאן המחיר הסופי באינטרנט זול בכ-5% מהמחיר בסניף. ב"יינות ביתן", "שופרסל Online" ו"מגה" עלות הרכישה באתר כוללת דמי משלוח גבוהים יותר ב-3% עד 5% מהמחיר הממוצע של כל הסניפים - במיוחד מהרשתות הזולות שלהם כמו YOU ו"יש חסד". אם מחשבים את עלות הנסיעה לסניף עצמו, ייתכן שהקנייה באינטרנט עדיין משתלמת יותר.

ואיפה היה הסל המשתלם ביותר השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה יותר מ-130 נקודות מכירה בכל רחבי הארץ וקבעה כי הסל הזול ביותר נמצא השבוע בסניף YOUבאשקלון. אחריו - "ויקטורי" בבית שמש, ואז סניף "שופרסל" בעיר.

הסניפים היקרים (חדשות 2)

הסלים היקרים ביותר נמצאו בסניפי "טיב טעם" בתל אביב, רעננה ובאר שבע. הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 33%, שהם 177 שקלים על אותם המוצרים בדיוק.