הסיוט של הנהגים: באילו כבישים עומדים בפקקים הכי הרבה זמן?

במשך שעות אנחנו עומדים בפקקים – בדרך הלוך וחזור מהעבודה. אם הייתה לכם תחושה שזמן הנסיעה רק הולך ומתארך, כנראה שצדקתם. מנתונים חדשים שפורסמו עולה כי הזמן שנהגים מבלים בפקקים עלה בממוצע ב-10% בשנה האחרונה. הנה רשימת הכבישים שלא הייתם רוצים להיתקע בהם

לאילו כבישים הכי לא כדאי להגיע? הפקקים בכבישי הארץ הפכו לחלק בלתי נפרד מהשגרה הישראלית. בדיקה של חברת "ווייז" בשיתוף "גלובס", בנוגע ל-37 מסלולי נסיעה מרכזיים ביום ראשון בבוקר, העלתה כי זמן הנסיעה רק הולך ומתארך עם הזמן. בדקנו מהם הכבישים הכי עמוסים בארץ, שלא ממש כדאי להגיע אליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה האחרונה לבדה התארך זמן הנסיעה הממוצע בישראל ב-10%. כדוגמה לקחנו את זמן הנסיעה ממגדלי עזריאלי במרכז תל אביב למספר יעדים בארץ. הנסיעה מעזריאלי ליבנה התארכה ב-12 דקות, לראשון לציון ב-13 ולרחובות הנסיעה התארכה בלא פחות מ-17 דקות לעומת השנה שעברה.

בכיוון ההפוך המצב גרוע עוד הרבה יותר. ממוצע הנסיעה מתשע נקודות שונות למרכז עזריאלי התארך בממוצע בכ-50 דקות. מנתניה למשל הנסיעה התארכה ב-17 דקות, מיקנעם הזמן יעמוד על חצי שעה יותר מאשר אשתקד, מאשדוד לוקח להגיע 58 דקות ומכפר סבא 47. כשאלה הם פני הדברים, החלום לקרב את הפריפרייה למרכז רק הולך ומתרחק.