צפו: מחאה עירומה בסניף שופרסל בירושלים

כשלגופם מעילים ארוכים שלא חושפים דבר על כוונותיהם, נכנסו מספר מפגינים לסניף שופרסל "שלי" בשכונת היובל בירושלים. תוך שניות פשטו את הבגדים, וחשפו שלטים הקוראים נגד המחירים שלטענתם גבוהים מסניפים אחרים. שופרסל בתגובה: "הפעלת הסניף כרוכה בעלויות גבוהות"

המחאה מתפשטת: במרכז המסחרי בקריית היובל בירושלים פועל סניף שופרסל "שלי" שנמצא במוקד מחאה בחודשים האחרונים. מובילי המאבק טוענים כי מחיריו גבוהים בעד 40% מהמחירים הנהוגים בסניפים אחרים בשכונות הסמוכות ונובעים מהיעדר תחרות אמיתית בשכונה - דבר הפוגע בעיקר באוכלוסייה החלשה הגרה במקום. היום החליטו כמה מהתושבים לעשות מעשה צרכני נועז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר פעילים במאבק נגד הסניף נכנסו לסניף כאשר לגופם שלטים בלבד. הם פתחו בשירה ובקריאות "שופרסל מורידים לנו את המכנסיים", ודרשו הורדה מיידית של המחירים. עובדי המקום ניסו לסלק את המוחים ולהסיר מהם את השלטים, אך כשהבינו כי הם לא לובשים דבר מתחת להם - נסוגו.

"נכנסנו לסניף עם מעילים בלי לעורר יותר מדי חשד. ברגע האמת הורדנו את הכל ונשארנו רק עם השלטים שלנו, כדי להבהיר לכולם מה מעולל לשכונה הסניף היקר הזה", שחזר איציק מיימוני, אחד התושבים שלקח חלק במחאה. "אנחנו לא נגד העובדים, גם הם תושבי השכונה, גם הם נאנקים תחת העול של המחירים הגבוהים ורובם מצפים בכיליון עיניים לירידת המחירים".

אדי פנייבסקי, תושב השכונה ואחד המשתתפים ב"מחאה העירומה", סיפר לחדשות 2 Online, על המאבק יוצא הדופן. "האוכלוסייה במקום מבוגרת ולא ניידת. אין להם אפשרויות אחרות,  פשוט כואב הלב", הדגיש פנייבסקי. "ניהלנו בעבר משא ומתן עם שופרסל, הם הורידו מחירים אבל זה החזיק מעמד חודשיים וחצי בלבד. לאחר מכן בחוצפה רבה הם העלו שוב את המחירים. הפעם אנחנו הולכים עד הסוף".

לדבריו, התושבים בשכונה מתכוונים להחרים את הסניף עד שהמחירים ייצמדו לאלו המוצגים בסניפים אחרים באזור. "אנחנו כחברה צריכים לעשות את המקסימום, התחלנו מחאה של אוהלים מול הסניף, וזה כבר הביא לירידה מאוד משמעותית בפעילות", הוסיף פנייבסקי. מובילי המחאה מבטיחים להמשיך במאבק והחלו לקדם "מסיבת הפגנה" שתתקיים ביום שישי הקרוב מול הסניף, בתקווה שהדבר יוביל להורדת המחירים המיוחלת.

מרשת שופרסל נמסר בתגובה כי "סניף 'שופרסל יובל שלי' הינו סניף שכונתי המציע ללקוחותיו מחירים תחרותיים והוגנים בהשוואה לסניפים עירוניים ושכונתיים. הפעלתו של סניף שכונתי קטן כרוכה בעלויות תפעול גבוהות משמעותית בהשוואה לסניפי דיסקאונט המצויים באזורי תעשייה ועל כן קיים פער מחירים בין הפורמט השכונתי לפורמט הדיסקאונט. שופרסל קיימה קשר עם נציגי תושבי השכונה, שמעה טענותיהם ועושה ככל יכולתה כדי לשפר את רמות המחירים בסניפים השכונתיים באופן שיאפשר ללקוחות ליהנות ממבצעים והנחות על מוצרים שונים בסניף המצוי בקרבת מקום מגוריהם".