המדף מול המעדניה: היכן זול יותר?

נהוג לחשוב כי מוצרים הנמכרים במעדניה יקרים ואיכותיים יותר ממוצרים שניתן למצוא על המדף, אך מתברר כי זה לא תמיד כך. בדיקת "תכנית חיסכון" מגלה כי חלק מהמוצרים הנמכרים במדפים עולים יותר. הרשימה המלאה בפנים

המדף מול המעדניה: היכן זול יותר? (AP)

המוצרים שקונים במעדניה אמנם נראים איכותיים יותר וככל הנראה גם יקרים יותר ממוצרים דומים על המדף - אבל זה לא תמיד המצב. השבוע ב"תכנית חיסכון" ערכנו השוואה בין המוצרים במעדניות שברשתות למוצרים המקבילים הארוזים על המדף.

היכן הסניף הזול הקרוב אליכם? היכנסו לרשימה המלאה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תוצאות הבדיקה, מאה גרם של גבינה צהובה ארוזה במקרר הגבינות עלתה כמעט שמונה שקלים בממוצע (7.88). במעדניה לעומת זאת, תעלה גבינה דומה רק ארבעה שקלים ושלושים אגורות (4.31) - פער של 83% במרחק של כמה צעדים ואולי המתנה קצרה בתור.

עשרת הסניפים הזולים (חדשות 2)

מסתבר כי גם גבינה בולגרית משתלם יותר לקנות במעדניה, מאחר ובאריזה על המדף היא עולה 53% יותר. למרות הנתונים שהתגלו, אך זה לא תמיד המצב. מתברר כי חומוס, למשל, דווקא עדיף לקנות מהמדף. חומוס צבר מהמדף לדוגמה עלה 2.47 שקלים, לעומת חומוס לפי משקל מהמעדניה, שעלה 3.02 שקלים.

 

עשרת הסניפים היקרים (חדשות 2)

אם תהיתם גם לגבי המאפייה, באופן לא מפתיע המוצרים בה היו יקרים יותר ממדף הקפואים. מאפה בורקס קפוא של "מעדנות" עלה 2.66 שקלים ל-100 גרם, לעומת מאפה טרי מהמאפייה, שעלה 3.07 שקלים.

והיכן היה הסל המשתלם ביותר השבוע? מבין 68 סניפים עירוניים שסיירת המועצה לצרכנות בדקה, הסל הזול ביותר היה של רשת השיווק "יש" בבית שמש. אחריה במצעד היה סניף "ויקטורי" בעיר, ואז "יוחננוף" ברחובות. את ארבעת הסלים היקרים ביותר מצאנו בסניפי "טיב טעם", בתל אביב, רעננה ובאר שבע.