השב"כ בודק את תקלת האשראי

בחברת סליקת האשראי אומרים כי תקלה גרמה לכך שבמשך שעות לא ניתן היה לשלם בכרטיסי אשראי ברשתות רבות. חטיבת הסייבר בשב"כ לא שוללת פעולה מכוונת. "נטשו עגלות אחרי שעתיים וחצי בתור", סיפר לקוח ברשת מזון. הסיבה לתקלה: שער הדולר נקבע על אפס

שב"כ פתח בבדיקת האפשרות שמא הקשיים שבהם נתקלו אלפי צרכנים ברחבי הארץ לבצע עסקאות היא חלק מפעולה מכוונת. עם זאת, בחברת סליקת האשראי מבהירים כי מדובר בתקלה טכנית. גורם ביטחוני מעריך בסבירות גבוהה כי מדובר בתקלה תפעולית ויחד עם זאת, נמשכות הבדיקות בחטיבת הסייבר של שב"כ כדי לשלול כל אפשרות אחרת. משעות הבוקר (ה') הורגשו שיבושים במערכות סליקת האשראי במאות חברות בארץ, כמה מהן מהגדולות במשק. לקוחות רבים דיווחו על התקלה יוצאת הדופן, שלא איפשרה ביצוע עסקאות רכישה. הסיבה לתקלה: בעדכון היומי נקבע שער הדולר על הערך אפס - והמערכות קרסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות התקלה היא שבחלק ניכר מבתי העסק בישראל לא ניתן עדיין לשלם בכרטיס אשראי, אלא רק במזומן. בין החברות שבהן הורגשה הבוקר התקלה: מגה, פז, המשביר לצרכן ורמי לוי שיווק-השקמה.

מדובר בתקלה במסופי חברת ריטליקס, הספקית שמפעילה את התקשורת בין הקופות הרושמות למערכות הסליקה של שב"א (שירותי בנקאות אוטומטיים). בעת גיהוץ הכרטיס, המידע אינו מועבר בין המערכות ואינו מגיע לחברות כרטיסי האשראי.

בין הלקוחות שנתקלו בקשיים הבוקר גם עוזי, תושב באר שבע, שבשיחה עם חדשות 2 Online דיווח על תורים ארוכים בסניף רמי לוי בעירו, שם עשרות לקוחות לא הצליחו "לגהץ" את הכרטיס. "הגעתי בשמונה בבוקר והתחלתי למלא את העגלה, הלקוחות נכנסו אבל אף אחד לא הכריז שיש בעיה בתקשורת", אמר. "רק כשהגעתי לקופה אמרו לי שאין אפשרות לשלם באשראי".

לדבריו, רק לקוחות שיצאו מהסניף והוציאו סכומי כסף גדולים במזומן בכספומטים יכלו לרכוש את המוצרים. "אנשים פשוט נטשו את העגלות", סיפר עוזי. "לא הייתה להם ברירה אחרי שעתיים וחצי של המתנה".

בסניף רמי לוי בירושלים גם כן סבלו בשעות האחרונות מבעיית סליקת כרטיסי האשראי. אלי, מנהל הסניף, אמר לחדשות 2 Online כי אנשיו נערכו במספר אפשרויות למצב שכזה. "אצלנו תמיד אפשר לשלם בצ'קים או במזומן", הדגיש, "אך הפעם, לנוכח המצב, הסברנו ללקוחות שהם יכולים גם להשאיר את העגלות בצד ואנחנו נשמור על תכולתן עד אשר יביאו אמצעי תשלום אחר. רוב הלקוחות קיבלו את העניין בהבנה. היה קצת תסכול מצד חלק מהם, אבל בסך הכל הם הבינו שמדובר בתקלה ברמה הארצית ולא רק אצלנו". זמן קצר לאחר מכן נפתרה בסניף הבעיה ולא הצטברו תורים ארוכים.

העגלות ננטשו, היום (המייל האדום)

"התקלה תתוקן תוך זמן קצר"

מנהלת סניף של רשת מזון ממרכז הארץ סיפרה לחדשות 2 Online כי "המערכת לא עובדת מהבוקר. הלקוחות מקבלים את זה בהבנה ויכולים לשלם במזומן, צ'קים או תווי קנייה". לדבריה, אין בשלב זה צפי למועד תיקון התקלה.

במוקדי חברות האשראי מדווחים על עומס בפניות של לקוחות, שרבים מהם מתקשרים בניסיון להבין מה מונע מהם לשלם באמצעות כרטיסי האשראי. מחברת פז נמסר כי התקלה תוקנה זמן קצר לאחר שאותרה.

מחברת NCR המפעילה את שירותיה של ריטליקס נמסר כי "בשעות הבוקר זוהתה תקלה בתקשורת בין קופות ריטלקיס לשב"א ולאחר בדיקה נמצא כי מקור התקלה בקובץ העדכון היומי שהועבר הבוקר משב"א. אנו פועלים כעת בשיתוף עמם לעדכון מחדש של הקובץ, על מנת להשיב את התקשורת לסדרה, ואנו צופים כי בקרוב התקשורת תוסדר לחלוטין".