רוצה להיות שכן של ברק? פרטים אצל מיקי ברקוביץ'

מסע השופינג של שר הביטחון לשעבר, במהלכו קנה 5 דירות ב-12 מיליון וחצי שקלים - הפך לשיחת היום, והרוכשים הפוטנציאליים לא הפסיקו לזרום למשרדי חברת הנדלן שמאחורי הפרויקט היוקרתי. בין משווקי הפרויקט הופתענו לגלות את כדורסלן העבר, שלא חשש להסגיר מעט פרטים על השכן העתידי

בוקר עמוס במיוחד עבר על משרדי חברת הנדל"ן "העיר החדשה". רק אתמול פורסם שאהוד ברק רכש בפרויקט היוקרתי החדש, שעומד לקום ברחוב אבן גבירול בתל אביב, חמש דירות בשווי 12 מיליון וחצי שקלים - וכבר הבוקר הגיעו אל המשרדים לא מעט רוכשים פוטנציאליים. בין הקונים למוכרים מצאנו גם סוכן נדל"ן אחד לא שגרתי - כדורסלן העבר מיקי ברקוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הזעיקו אותי הייתי בפגישות בחוץ, במכירות גם", נשמע ברקוביץ', ממשווקי הפרוייקט אומר במשרדים בתיעוד שסיפקה המצלמה הנסתרת. "אני לא מוכר פה אני שותף בפרויקט. המקום משגע, המחיר משגע, המיקום, מה שאתם רוצים. גם הילדים שלי לקחו פה".

ברק, המקור להמולה בחברת הנדל"ן, הוא היום אדם פרטי ואיש עסקים, ועדיין העניין בעסקות הנדל"ן שלו גבוה. "ברק קנה פה? אז חייבים לקנות. אם עד עכשיו התלבטתי, אז נגמרה ההתלבטות", נשמע אחד הרוכשים הפוטנציאליים אומר.

לצד הביקורת הציבורית בעבר על הדירות המפוארות שלו, הרכישות של ברק התבררו כהשקעות לא רעות. את הדירה המפורסמת במגדלי אקירוב, בשטח 450 מ"ר, מכר למיליארדר טדי שגיא ב-26 מיליון וחצי שקלים אחרי שברק בעצמו הודה כי מדובר במקום מגורים מנוכר ומנותק.

הפרויקט בו רכש ברק דירות

הרכישות המוצלחות של ברק

זמן קצר אחרי שעזב את אקירוב, ואף פרסם על כך הודעה, פיצה את עצמו שר הביטחון לשעבר ורכש שתי דירות יוקרה ב"מגדל אסותא" העתידי ב-8 מיליון שקלים. היום הן מוערכות כבר ב-15 מיליון.

בינתיים הוא שוכר ומשלם, לפי ההערכות, שכר דירה של כ-32 אלף שקלים בחודש במגדל השופטים באבן גבירול, שנחשב למגדל היקר ביותר במדינה. בין לבין, ברק הצטרף כדירקטור למספר חברות ובנוסף הוא עדיין מרצה מבוקש בעיקר בארה"ב.

"קנה ומחבר את הדירות"

היזם בפרויקט ICON TLV, שהחברה שלו אחראית גם על מגדלי אסותא לא מוכן לספר באופן רשמי על הרכישה בפרויקט של ברק. "בפרויקט הזה שום שם של לקוח לא פורסם", הצהיר היזם דרור הלוי. "ברק לקוח שלנו מהעבר. אני יכול לומר שהוא רכש אצלנו בפרויקט קודם. אני יכול לומר שלמרות שאז הוא היה שר הביטחון, הוא התנהג כאדם רגיל מהשורה".

אבל למי שבא לרכוש דירה בפרויקט, ברקוביץ' מוכן להסגיר קצת פרטים על השכן העתידי המפורסם: "ברק, כשהוא לקח בזמנו, הוא לקח ככה חמש דירות שהן מאותו גרעין. הוא קנה דירות של 50 מטר".

לשאלה אם הדירות כולן באותה קומה השיב ברקוביץ' בהנהון של הסכמה. "חצי קומה למעלה, והוא מחבר את הדירות", הוסיף, אך לא מוכן היה לומר בוודאות האם כוונתו של שר הביטחון לשעבר היא להתגורר בפרויקט החדש.