הרובוט הישראלי שיוזיל את מחירי הטיסות

בנמל התעופה שבפרנקפורט נרשמה אתמול היסטוריה קטנה עם השקת ה"טקסי-בוט", פרי פיתוחה של התעשייה האווירית, שמאפשר את גרירת המטוס משער העלייה ועד לנקודת ההמראה - מבלי להדליק את המנועים. החיסכון המצטבר בדלק הסילוני צפוי להתגלגל לכיסו של הנוסע, שיזכה להוזלה משמעותית במחיר כרטיס הטיסה

הישג נוסף לתעשייה האווירית: בנמל התעופה בפרנקפורט שבגרמניה השיקו אתמול (חמישי) את "טקסי-בוט", פיתוח חדשני שמאפשר לגרור את המטוס משער העלייה אל נקודת ההמראה בשלט רחוק ללא הנעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפיתוח ייחודי וראשון מסוגו בעולם, המבוסס על רכב רובוטי אוטונומי שמתחבר אל כן הנוסע של המטוס, ומאפשר לטייס להסיע אותו עד לנקודת ההמראה וזאת מבלי להדליק את המנועים.

לצד החדשנות שבפיתוח, מביא הטקסי-בוט גם לחיסכון אדיר המסתכם בכ-1,000 ליטרים של דלק סילוני, מה שמפחית את פליטת המזהמים ואף מצמצם את מפגעי הרעש. "בהשוואה להסעה על מנועים, ההסעה באמצעות טקסי-בוט חוסכת 85% מהדלק הנצרך בשלב ההסעה", מסביר ראש מנהלת רובוטיקה אזרחית בתעשייה האווירית, רן ברייר. "בסופו של דבר הכל מתגלגל לצרכן, כיוון שחברת התעופה תוכל להרשות לעצמה להוזיל את המחירים".

הטמעת הפיתוח בתעשיית התעופה הבינלאומית צפויה להביא גם להוזלה במחיר כרטיס הטיסה ולהטיב עם ציבור הנוסעים. מי שהייתה הראשונה להשתמש בשירותו של הטקסי-בוט הייתה חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה, שבעקבות המהלך עוררה עניין רב גם בקרב חברות התעופה המתחרות.