קורס חדש: אנגלית ונימוס לנהגי המוניות

נהגי המוניות רוצים להרוויח יותר כסף כתוצאה מהסעת תיירים, ולכן אין להם ברירה אלא לקחת ברצינות את עניין האנגלית. קורס חדש יכשיר אותם לדבר בשפה הזרה ועל הדרך גם יעניק להם שיעור בנימוס

לא כל נהגי המונית בישראל מדברים אנגלית שוטפת ורוהטה. אך יוזמה חדשה מנסה ללמוד אותם אנגלית ברמה מספקת כדי שיוכלו לספק את השירות המתאים עבור התיירים הרבים שמגיעים לבקר בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשנהג לא יודע אנגלית ברמה טובה מספיק, תחנת המוניות עלולה להפסיד כסף. "כשנהגים מדברים אנגלית זה יכול להוסיף", מספר שמעון זהבי, מנהל מוניות היקב בעיר ראשון לציון. "גם בהיקף העבודה וגם בקשר שלנו לנוסע".

למזלו של זהבי יש מי שזיהה את הפוטנציאל העסקי הגלום בתחום. בימים אלה נפתח קורס אנגלית מותאם לנהגי מוניות בחברת "ברליץ".

"חיזוק האנגלית יכול מאוד מאוד לעזור להם", מעידה מירי ישמעאל ששון, מנכ"לית "ברליץ" ישראל. "ראשית באינטראקציה הכי בסיסית שיש עם התייר שמגיע ונכנס אליהם למונית ושנית בלהבין אותו".

הקורס מכוון בדיוק לצרכי היום יום של עבודת נהג המונית. אורכו של הקורס הוא שמונה שעות, ועלותו עומדת על 1500 שקלים. עם סיום הקורס נהגי המוניות אמורים לפרוץ בקלות את מחסום השפה.

הכיתות קטנות יחסית ומכילות חמישה עד שמונה תלמידים בכל שיעור. הנהגים לומדים איך להבין לאן הלקוח רוצה להגיע ואיך לתת לו את העודף נכון. אולם בינתיים יש דבר אחד שהנהגים עדיין לא לומדים - איך להתווכח באנגלית גם על פוליטיקה.