לא חלום: דירה במנהטן במיליון שקלים

בתל אביב אפילו לא משתעשעים בחלומות על מחיר שכזה. ולמרות זאת, דווקא חברה ישראלית מקימה פרויקט חדש בלב ניו יורק ומציעה דירות במנהטן תמורת מיליון שקלים. האם באמת מדובר במציאה?

דירה במרכז תל אביב כבר מזמן נחשבת לפנטזיה בלתי ניתנת להשגה לישראל בעל הכנסה ממוצעת. הקבלנים והמתווכים מתרצים זאת במחירי קרקע גבוהים במיוחד - טענה שנשמעת הגיונית על הנייר. אלא שבמקביל, יזם ישראל מציע הזדמנות שכזו - בלב ניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצלחנו לתמחר דירה במיליון שקל במנהטן", אומר מנכ"ל חברת HAP Investments ישראל ניר אמזל. "בעיקר מכיוון שקנינו את הקרקע במחיר נמוך".

אמזל הוא איש עסקים ישראלי שקיבל החלטה מודעת לפעול בשוק הנדל"ן הניו יורקי ולא בזה הישראלי. בימים אלו הוא מציע באמצעות החברה שבבעלותו 26 יחידות דיור בפרוייקט מגורים חדש בקצה הצפוני של מנהטן: דירת סטודיו או דירת שני חדרים עולה 287 אלף דולרים, השווים כמיליון שקלים בלבד, ודירת שלושה חדרים המתומחרת בכשני מיליון שקלים.

"התכנון והאישורים מהעירייה יותר קצרים, הבנייה היא יותר קצרה ולכן פרוייקט שבתל אביב ייקח בין שלוש לחמש שנים ייקח בניו יורק בין שנתיים לשלוש ובעצם 'זמן זה כסף', כמו שאנחנו יודעים", מוסיף אמזל.

האזור שייך למעמד סוציו-אקונומי נמוך יחסית

אך בטרם אורזים את המזוודות ועוברים לניו יורק, יש לקחת בחשבון עוד כמה פרמטרים. "גרים שם אנשים במעמד סוציו-אקונומי אחר מאתנו. יש שם הרבה היספנים ומיעוטים", מעיד מנכ"ל חברת "הרבור גרופ ישראל" ג'יי סביבל. "אזור מתפתח שייקח שנים, הייתי אומר, 15 שנה עד שהאזור הזה יתחיל להיות אזור מעולה. רק לסבר את האזור מדובר על בערך חצי שנה נסיעה בסאבווי ממרכז מנהטן".

תל אביב. המחירים יגיעו גם לשם? (מוש בוארון)

הפרוייקט נמצא בשכונת "וושיגנטן הייטס" שכונה שבשנות ה-80 נחשבה למאורת פשע ובשנים האחרונות עברה שינוי ונחשבת לשכונה מבוקשת בניו יורק. מחירי הדירות במקום נמצאים במגמה מתמדת של עלייה ויזמי הפרוייקט בטוחים שמדובר בהצעה שלא תחזור על עצמה.

כך למעשה מסתבר, שאפשר לבנות דירה עם תג מחיר של מיליון שקלים בלב העיר הגדולה. ואם זה הצליחה בניו יורק, אין סיבה שזה לא יעבוד גם בתל אביב.