מבחן הסל: הולכים 5 דקות - וחוסכים 50 שקלים

לפעמים, גם בהליכה של מטרים ספורים בין סניף אחד של רשתות השיווק לסניף אחר - אפשר לחסוך הרבה כסף: השבוע בדקנו את סניפי הסופר מרקט בתוך הערים, והפערים גדולים למרות הקרבה הגיאוגרפית. מצאנו את הסניף הזול ביותר, וגם את הרשת הזולה ביותר בממוצע

במבחן הסל השבוע בדקנו רק סניפים שכונתיים - בתוך ערים. גם בקטגוריה הזו יש פערים משמעותיים בין סניף לסניף, של עשרות שקלים, לפעמים אפילו כשמדובר בסניפים באותו הרחוב בדיוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך למשל, בסניף "מגה בעיר" ברחוב אבן גבירול 30 בתל אביב, סל קבוע של 42 מוצרים עלה 550 שקלים. בסופר באבא באותו הרחוב, אותו הסל בדיוק עלה 573 שקלים. לא רחוק משם, באבן גבירול 64, סניף טיב-טעם מכר את אותם המוצרים בדיוק ב-596 שקלים. הליכה של כמה דקות היתה יכולה לחסוך לנו כ-50 שקלים.

בכפר סבא, ההפרש בין "ויקטורי" לסניף "שופרסל שלי" ברחוב ויצמן למשל הגיע ל-13% לטובת ויקטורי. בבאר שבע, סניף "שופרסל שלי" ביעלים מכר את הסל ב- 536 שקלים, ואותו הסל בדיוק עלה בטיב טעם 613 שקלים.

עשרת הסניפים הזולים ביותר (רויטרס, חדשות 2)

"גם מי שעושה קניות בתוך העיר יכול לחסוך, וזה מראה שגם כשמשלמים את אותה ארנונה ושכירות ודמי הובלה - עדיין יש מי שמעדיף לגבות יותר", הסביר אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות.

אז מה הוא הסניף העירוני הזול ביותר? הזוכה השבוע הוא סניף "יש", מבית שופרסל, בבית שמש, שהיה הזול ביותר מבין 71 הסניפים שנבדקו.
אלא שבמבט על הרשת כולה, אין להסיק מכך מסקנות על שאר הסניפים, כי "יש" היא לא הרשת העירונית הכי זולה. מהבדיקה עולה ש"ויקטורי" היא המשתלמת ביותר בממוצע - ואכן שלושת הסניפים הבאים ברשימה הן שלה, באשקלון בית שמש וכפר סבא. את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר המועצה לצרכנות.

עשרת הסניפים היקרים ביותר (רויטרס, חדשות 2)

ארבעת הסלים היקרים ביותר בארץ מבין העירוניות היו של רשת טיב טעם. היקר ביותר היה הסניף ברחוב החשמונאים בת"א. בממוצע, הרשת היא גם היקרה ביותר מבין הרשתות העירוניות. הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 27%, שהם 137 שקלים - על אותם המוצרים בדיוק.