גורמי תעופה אזרחית: "חוזרים לטוס לטורקיה? לא לפני פסח"

לאחר שנחתם ההסכם מול טורקיה להחזיר את הטיסות הישראליות אליה, החברה הראשונה שמרימה את הכפפה היא "אל על" שרוצה להתחיל לטוס לשם כבר בעוד מספר שבועות, אלא שברשות התעופה האזרחית אומרים: "זה לא יהיה כל כך פשוט"

מתגעגעים לטורקיה. מטוס "אל על" (יונתן בייסקי)

ישנם עוד לא מעט הסדרים ביטחוניים שצריכים להיעשות עד שחברות התעופה הישראליות יוכלו להטיס תיירים ישראלים לטורקיה, אלא שבחברת "אל על" מנסים לזרז הליכים ומביעים רצון להחזיר את קווי הטיסות למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסמך שנשלח מלשכת מנכ"ל "אל על" אליעזר שקדי, למנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, נכתב כי החברה מבקשת להתחיל לטוס לטורקיה כבר בעוד חודשיים. הצפי על פי המסמך כולל חמש טיסות שבועיות לאיסטנבול החל מחודש מרס, שתי טיסות שבועיות לאנטליה החל מחודש מאי וטיסה שבועית אחת למרמריס החל מחודש יוני.

אולם, גם ב"אל על" יודעים שמדובר בבקשה שאפתנית, ומודעים לסידורים הביטחוניים הרבים שעוד צריכים לצאת לפועל לפני שהחברות הישראליות יוכלו לחזור לטורקיה.

"אנחנו מקווים שעד החודשים יוני ויולי ייסגרו כל הפינות כדי שיוכלו לחזור לטוס", אמרו לחדשות 2 גורמים ברשות התעופה האזרחית. "עד פסח לא יהיו כנראה טיסות, אבל עד הקיץ - אולי כן".