בקרוב בתל אביב: מתחם המגדלים הגדול בישראל

הצצה ראשונה למה שצפוי להפוך לאחד ממתחמי המגדלים הגדול בגוש דן: 14 מגדלים בלב ת"א, רק חמש דקות משדרות רוטשילד. אז איך יכול להיות שרק 20% מהפרוייקט מיועדים למגורים, דווקא עכשיו, כשמצוקת הנדל"ן בשיאה?

בקרוב הולך להיבנות בתל אביב מתחם המגדלים הגדול ביותר בישראל: 14 מגדלים שבכל אחד מהם כ-30 קומות. המגדלים יקיפו פארק ירוק שישתרע על פני 21 דונם, יהיו שם בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק וחדרי כושר. לכאורה נראה שמדובר בפרויקט שעשוי לסייע למצוקת הדיור של תל אביב, אולם בפועל רק 20% מהשטח יוקצה למגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במתחם הממוקם בצומת הרחובות יצחק שדה והמסגר שבעיר, שוכנים כיום בעיקר חניונים ומוסכים ישנים שייהרסו בקרוב לקראת בניית המתחם. המגדלים שייבנו ישלימו למעשה את קו הרקיע העתידי של גוש דן.

בדיקה מדוקדקת של תוכנית הבנייה מגלה כי רק 20% מהקרקע מיועדת למגורים - וכל זאת במציאות של מחסור חמור בדירות חדשות באזורי הבנייה. ההקצאה המינימלית למגורים הופכת למקוממת עוד יותר כשבודקים את מחירי הקרקע במקום - הזולים משמעותית מקרקעות דומות באזור.

בעירייה מעדיפים משרדים על דירות

"העירייה מעוניינת בארנונה של עסקים ומשרדים", אומר ישראל גודוביץ, אדריכל ובונה ערים. "מגורים זה 'פיין אין דה נק'. זאת משום שהם צריכים לתת שם שירותים כמו גני ילדים, גינות, טיפות חלב, קהילה, רווחה ובתי ספר".

במגדלים שכן מיועדים למגורים יוצעו דירות שני חדרים שגודלם כ-60 מטרים רבועים ודירות של שלושה חדרים בגודל של כ-80 מטרים רבועים. המחיר ההתחלתי צפוי לעמוד על לפחות מיליון וחצי שקלים. כך שדיור בר השגה כנראה לא ייבנה במתחם הזה.

ההדמיות מרשימות, הכוונות טובות, אבל גם כשסוף כל סוף נמצאה קרקע זולה יחסית בלב אזור הביקוש של תל אביב - היא תשמש למשרדים ולא למגורים.