הוסר איום השביתה ב"דן", בינתיים

רגע לפני שהשביתה יצאה לדרך, נציגי עובדי "דן" וההנהלה הודיעו על דחייתה בשבוע, כדי לתת סיכוי נוסף למו"מ להגיע להסכמות. במהלך התקופה תציג הנהלת החברה בפני ההסתדרות את נתוני השכר של 400 הנהגים העומדים בלב סכסוך העבודה

אוטובוס של דן, ארכיון (חדשות 2)

הוסר איום השביתה שתוכננה למחר (ב') במערך האוטובוסים של "דן". האיום הוסר באופן זמני לאחר שהצדדים סיכמו על הארכת הדיונים בשבוע נוסף כדי לתת סיכוי למשא ומתן בין הנהלת החברה לעובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשא ומתן בין העובדים לחברה על הסכמי השכר מתנהל מזה זמן רב. במהלך השבוע הנוסף שעליו הסכימו הצדדים, תציג ההנהלה את נתוני השכר של 400 הנהגים שנתוני העסקתם עומדים במרכז סכסוך העבודה. בהנהלת החברה הציעו לשנות את מבנה השכר לעובדים שיגדיל את השכר לשעה, שעל פי הערכות עומד כיום על כ-25 שקלים לשעה.

במבנה המוצע, ההנהלה ביקשה לשנות רכיבים פנסיוניים בשכר כדי להגדיל את שכר היסוד והסכום שהעובד מקבל בשוטף. אלא שלפי בדיקה שערכו בוועד העובדים ובאיגוד עובדי התחבורה, השינוי הזה מוביל לפגיעה בכ-1,000 שקלים בחודש לכ-400 נהגים שכירים של דן.

ההסתדרות בישרה על הסכמות בנושא עם ההנהלה בחודש מארס האחרון, במסגרתן יוקם מנגנון שיפצה את העובדים ששכרם נפגע. על הסכמות באו הצדדים לחתום היום. לטענת ההסתדרות, ההנהלה חזרה בה מכך שמדובר בהוצאות נוספות שייצאו מכיס בעלי החברה.