בשבוע הבא: שביתה בחברת האוטובוסים "'דן"

הנהגים בחברת "דן" עמדו לחתום על הסכם שכר קיבוצי, אך לטענתם ההנהלה נסוגה היום מההסכמות. בעקבות כך הודיעו העובדים על השבתת קווי האוטובוסים של החברה החל מיום שני הקרוב. בהסתדרות קוראים להנהלה: "מנעו פגיעה בציבור הנוסעים"

כאן שביתה. אוטובוס של דן, ארכיון (חדשות 2)

משתמשים באוטובוסים באזור גוש דן? בשבוע הבא תאלצו למצוא תחליף. עובדי חברת האוטובוסים "דן" הודיעו על השבתת תנועת האוטובוסים החל מיום שני הקרוב, במחאה על הפיצוץ במשא ומתן בין העובדים לבין הנהלת החברה בנוגע להסכמי השכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהסתדרות העובדים קראו להנהלת החברה "לקחת אחריות ולהימנע מפגיעה בציבור הנוסעים". לטענת ההסתדרות, בפגישה שנערכה הבוקר לסגירה וחתימתו של ההסכם הקיבוצי, הנהלת דן חזרה בה מההסכמות אליה הגיעה עם הוועד.

לדברי נציגי ההסתדרות, הנסיגה מההסכם תפגע בשכרם של כ-400 נהגים שכירים בדן, מתוך כ-1,300 עובדים שכירים בחברה.

המשא ומתן בין העובדים לחברה על הסכמי השכר מתנהל מזה זמן רב. בהנהלת החברה הציעו לשנות את מבנה השכר לעובדים שיגדיל את השכר לשעה, שעל פי הערכות עומד כיום על כ-25 שקלים לשעה. במבנה המוצע, ההנהלה ביקשה לשנות רכיבים פנסיוניים בשכר כדי להגדיל את שכר היסוד והסכום שהעובד מקבל בשוטף.

ועד העובדים: פוגעים ב-400 נהגים

אלא שלפי בדיקה שערכו בוועד העובדים ובאיגוד עובדי התחבורה, השינוי הזה מוביל לפגיעה בכ-1,000 שקלים בחודש לכ-400 נהגים שכירים של דן.

ההסתדרות בישרה על הסכמות בנושא עם ההנהלה בחודש מארס האחרון, במסגרתן יוקם מנגנון שיפצה את העובדים ששכרם נפגע. על הסכמות באו הצדדים לחתום היום. לטענת ההסתדרות, ההנהלה חזרה בה מכך שמדובר בהוצאות נוספות שייצאו מכיס בעלי החברה.

בחברה הוכרז סכסוך עבודה כבר בחודש מארס אשתקד, כך ששביתה, אם אכן תבוא, היא במסגרת החוק. לעומת הנהגים, מאות חברי הקואפרטיב דן לא ישבתו וכן יתייצבו לעבודה. "אם הנהלת חברת דן לא תשוב ותכבד את ההסכמות, ניאלץ לפתוח בשביתה",  הצהיר אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות.