מבחן הסל: האם סניף חדש של סופרמרקט הוא זול יותר?

בסקירה שנערכה השבוע בדקנו את המחירים בסניפים חדשים לעומת סניפים ותיקים סמוכים. וגם: רשימת הסניפים הזולים ביותר בישראל

סניף מרכול חדש שנפתח הוא בדרך כלל בשורה לצרכנים - וברוב המקרים, סניפים שזה עתה נפתחו מציעים מחירים זולים יותר. גם השבוע בדקנו סל קבוע של 40 מוצרים - גם בסניפים חדשים - ובדקנו מה פער המחירים ביניהם לסניפים ותיקים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות עולה למשל שבסניף "יוחננוף" חוצות המפרץ החדש, מחיר סל קבוע של 40 מוצרים עולה 492 שקלים, כשהממוצע באזור הקריות גבוה ביותר מ-50 שקלים ועומד על 547 שקלים.

סניף "קוסט 365" שנפתח באזור פתח תקווה סגולה עלה 511 שקלים, אותו המחיר כמו סניף "אושר עד" - שם שנחשב זול במיוחד. סל ב"מגה בול" באזור, לשם השוואה, עלה 561 שקלים - גם הוא 50 שקלים יותר. גם בין סניף "YOU" הטרי יחסית בפארק אפק לבין הסניף היקר של "ויקטורי" באזור פער דומה.

מהבדיקה עולה כי פתיחה של סניף חדש היא הזדמנות צרכנית מצויינת. לפעמים כדאי אפילו לערוך קניות באזור שבו סניף חדש רק נפתח, גם אם המקום מרוחק יותר מהבית - כי החיסכון בסניפים האלו יכול להיות משמעותי מאוד.

פער של 150 שקלים בין הסל הזול ליקר ביותר

עשרת הסניפים הזולים ביותר (חדשות 2)
ואיפה היה השבוע הסל המשתלם ביותר בכל הארץ? מתוך 320 סניפים שנבדקו, סניף "יש" בגבעת שאול בירושלים היה הזול ביותר. אחריו סניף רמי לוי בקריית חיים ואז "יוחננוף" בחוצות המפרץ.

את הסל היקר ביותר בארץ מצאנו השבוע בסניף "טיב טעם" בקריית חיים. אחריו ברשימה השחורה - "מגה בול" ביד אליהו בתל אביב ואז סניף "שופרסל דיל" בהרצליה. כלומר, הפער בין הסניף היקר ביותר לזול ביותר גדול בכ-150 שקלים על אותם המוצרים בדיוק.

עשרת הסניפים היקרים ביותר (חדשות 2)


התושבים מוחים נגד סניפים יקרים

בשבועות האחרונים החלו מספר מחאות נגד סניפים ספציפיים. בקריית יובל מחרימים התושבים סניף מקומי בשל המחירים הגבוהים ובחיפה ראש העיר איים לקרוא לחרם צרכנים על רשת שופרסל בשל העובדה שארבעה מתוך עשרת הסניפים היקרים בארץ היו בחיפה.

"הצרכנים הופכים מודעים יותר ויותר להבדלים הגדולים במחירים בין רשתות שיווק המזון. הם מבינים שזה לא הוגן שדווקא הסניף שליד הבית שלהם יקר יותר מסניפים אחרים - והם מוכנים להיאבק על זה", אמר מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג.

גם בשבוע הבא נבחן את רשתות השיווק בדרך למציאת עגלת הקניות המשתלמת בישראל.