יוזמה ברשת נגד רני רהב: להחרים את החברות שבשירותן הוא פועל

המחאה הציבורית נגד רהב, בעקבות איומים קשים שהטיח בעיתונאית, הגיעה גם לפייסבוק: קבוצה חדשה קוראת לגולשים להטיל חרם צרכנים על החברות והתאגידים שבשירותיהם פועל היח"צן. רהב בתגובה: "חרם הוא דבר פסול"

חרם צרכנים? רהב (עיתונות אזרחית)

הרשת מכריזה מלחמה על רני רהב: לאחר פרסום ההקלטה אתמול (ג') שבה נשמע איש יחסי הציבור מאיים על העיתונאית שרון שפורר, פתחו גולשים קבוצת פייסבוק הקוראת לציבור להחרים את החברות ואת הרשתות שמייצג רהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעמוד הקבוצה, הנושאת את הכותרת "רני רהב? לא קונה", מתבקשים הגולשים להצטרף למאבק המתארגן נגד רהב, באמצעות חרם צרכנים על החברות שהוא פועל בשירותן, בהן רולדין ושטראוס. "הוא אדם וולגארי כל כך, שלא בוחל באלימות ורבאלית", נכתב בראש העמוד, שהספיק לצבור יותר מ-3,600 חברים תוך 16 שעות בלבד. "אדון רהב אינו מעל לחוק למרות שהוא די בטוח שהוא כן. אם הלקוחות שלו לא מבינים לבד מי מייצג אותם, אנחנו נבהיר להם".

בנוסף, פרסמו מייסדי הקבוצה את רשימת הלקוחות של רהב, בצירוף קריאה להחרים את שירותיהם ואת מוצריהם.

בשיחה עם חדשות 2 Online, אמר רהב בתגובה לדברים כי "חרם הוא דבר פסול".

"מתקפה יזומה של עיתונאים נגד יועצי תקשורת"

מנגד, יש מי שמתייצבים היום לצדו של רהב ומזהירים מפני מגמה מאורגנת של עיתונאים בישראל המבקשים לפגוע ביועצי תקשורת. "חלק מעמיתינו העיתונאים, המנהלים מסע ציבורי נגד איש עסקים או איש ציבור, רואים ביועץ התקשורת הפועל להגנת הלקוח מעין אויב אישי שיש לפגוע בו בדרך להשגת היעד", כתב יועץ התקשורת רונן צור במכתב ששיגר לאיגוד יועצי התקשורת בעקבות המקרה.

לדברי צור, "נחצה קו אדום מהותי במערכת היחסים שבין עיתונאים ליועצי תקשורת, עת פורסמה הקלטה של הכתבת שרון שפורר משיחה עם רני רהב. כלל ידוע במערכת היחסים שבין היועצים לבין העיתונאים הוא ששיחות בין הצדדים אינן מוקלטות, אינן מצולמות, אינן מתועדות ואינן משמשות לניגוח הדדי".

צור הביע את הסתייגותו מדבריו של רהב, אך עם זאת הדגיש כי יש לגנות את מה שהוא מכנה "הלינץ' התקשורתי" שבוצע בו. "איני מצדיק את הטון המאיים של רני רהב, אך באותה נשימה ממש, יש לגנות את הניסיון לפגוע ביועץ התקשורת ולהרתיע אותו בדרך זו מלעשות את עבודתו. לצערי, חולשת מועצת העיתונות ובתי המשפט באה לביטוי בכך שחלק מעמיתינו הפך את עטו לסכינו, ואת לשונו לחרב חדה הננעצת במי שאינו מתיישר לפי האג'נדה שקבע העיתון".