שי מהכנסת: הוארך תוקף תו הקנייה

מליאת הכנסת החליטה ללא מתנגדים כי תווי קנייה יהיו מעתה בתוקף למשך חמש שנים, ואסור יהיה לקבוע שווי מופחת של התווים בין הרשתות השונות בהן ניתן להשתמש בהם. התיקון לא יחול על קופונים - אותם יהיה ניתן ולהמשיך. "תווי הקנייה יהיו שווים יותר", אמר יוזם ההצעה ח"כ יוני שטבון

התווים שווים יותר, וליותר זמן (חדשות 2)

מעתה לא צריך לרוץ ולבזבז את השי לחג: הכנסת אישרה היום (ב') כי תוקפם של תווי הקנייה יוארך לחמש שנים. בנוסף, נאסר על המפיצים לשנות את הסכום של התווים בין הרשתות השונות, והסכום הנקוב יהיה אחיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה, שאושרה בקריאה שנייה ושלישית והוגשה על ידי ח"כ יוני שטבון מהבית היהודי, קובעת כי מנפיק התו המבקש להגביל את תוקפם של התווים יציין זאת באופן בולט, ושהתוקף לא יפחת מחמש שנים ממועד ההנפקה. התיקון לא יחול על קופונים, אותם יהיה ניתן להמשיך ולהגביל לפי רצון המשווקים.

עם זאת, החוק מאפשר לשר הממונה (שר הכלכלה) לקבוע הוראות שיוכלו להגביל את השימוש בתווים, כל עוד הוא לא סותר את חקיקת הכנסת. ההצעה תחול על כל בעלי העסקים, ולמנפיקים לא תהיה אפשרות להחריג רשתות שונות מהתו.

החוק, שלו מצפים כעת מיליוני עובדים המקבלים תווי קנייה כשי לחג, ייכנס לתוקפו בתווי קנייה שיונפקו החל מחודש יולי 2014.

"מאה שקלים צריכים להיות מאה שקלים, לא פחות", אמר ח"כ שטבון לאחר אישור הצעת החוק. "חובתנו היא להגן על טובת הצרכן, לא לפגוע בו. כבר בחגים הקרובים התלושים יהיו שווים יותר".

לדבריו, "תווי הקנייה נועדו לשרת את הציבור, לא את הרשתות. בתקופת החגים, התווים הם אוויר לנשימה. בעבור המשפחות הנזקקות תווי הקנייה הם הלחם והחלב. העשרה או העשרים שקל הללו, שהחוק הקטן הזה מוסיף, הם קריטיים עבורם".