בנק ישראל: עמלות העובר ושב ירדו ב-2.6%

דוח העמלות החצי-שנתי של בנק ישראל פורסם, וממנו עולה כי עמלות העובר ושב ירדו וכי בנק יהב הוא עדיין הזול ביותר במערכת הבנקאית בבחינת העמלות. עוד עולה מהדוח כי מבין חמשת הבנקים הגדולים, הבינלאומי הוא היקר ביותר עם עלות חודשית של 16.2 שקל

אילוסטרציה (שי פוקס)

בשורות טובות לשם שינוי מהבנקים: עמלות העובר ושב ירדו בממוצע ב-2.6% במחצית הראשונה של שנת 2013 - כך עולה מנתונים שפורסמו היום (ה') על ידי בנק ישראל. על פי הנתונים, העמלות הגיעו לסכום ממוצע של 13.9 שקל בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוח העמלות הוגש לוועדת הכלכלה של הכנסת וגם הפעם נמצא שבנק יהב הוא הזול ביותר במערכת הבנקאית בבחינת העמלות - ובפער משמעותי. העלות החודשית הממוצעת של העמלות בבנק יהב עמדה על 6.1 שקלים, לעומת מרכנתיל ובנק ערבי-ישראלי, שם העמלות הכי יקרות: 21.4 שקלים במרכנתיל ו-19.5 שקלים בבנק ערבי-ישראלי.

מבין חמשת הבנקים הגדולים, בנק הפועלים הוא הזול ביותר עם עלות חודשית של 12 שקלים, ואילו הבינלאומי ממשיך להיות היקר ביותר עם 16.2 שקל לחודש.

בבחינת החזקת כרטיסי האשראי, לא השתנתה ההוצאה החודשית הממוצעת על עמלות כרטיסי במחצית 2013. הוצאה זו הסתכמה ב-6.8 שקלים. ההוצאה החודשית הממוצעת בגין החזקת כרטיסים של ישראכרט, המהווים 37% מכלל הכרטיסים, היא 4.7 שקלים.

בגין החזקת כרטיסים של לאומי קארד, המהווים 32% מכלל הכרטיסים, היא 6.7 שקלים. בגין החזקת כרטיסים של כ.א.ל, המהווים 31% מכלל הכרטיסים, היא 9.5 שקל.