אילו מוצרי חלב הילדים אוהבים?

נהוג לחשוב כי ככל שמוצר יותר בריא ומכיל פחות סוכר, גם הוא גם יהיה פחות טעים. כשזה נוגע לילדים, לפעמים ההורים נכנעים לדרישותיהם וחושבים שהם מתפשרים על האיכות התזונתית, אך מבחן טעימה בקרב הילדים מעלה שהם אוהבים גם את המוצרים הבריאים יותר

טרנד הבריאות הגיע גם למוצרי החלב לילדים, והמחלבות הגדולות מתחרות על השוקו או מעדן החלב, שיהיו טעימים מספיק לילדים אבל גם בריאים מספיק להורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשטראוס הפחיתו לאחרונה את כמות הסוכר בשוקו יטבתה במהלך שקט יחסית, שוקו "מו" החדש של טרה פרץ לשוק עם המסר "ללא תוספת סוכר" על האריזה ועל בקבוק השוקו של תנובה תמצאו את הכיתוב 30% פחות תוספת סוכר.

בבדיקת השוקו ומעדני החלב לילדים של שלוש חברות גדולות, גם במבחן הטעם וגם במבחן הבריאות, התוצאות מפתיעות. לאו דווקא המוצר בו כמות הסוכר הגבוהה ביותר, גם ניצח במבחן הטעם.

במבחן הטעם של משקאות השוקו, שוקו מו ושוקו טרה הגיעו לראש הטבלה. אך מה לגבי הבריאות? במבחן הבריאות נבדקו רמות הסוכר והסידן במשקאות ובמעדנים. בשוקו מו של חברת טרה, שנבחר להוביל את טבלת הטעם, נמצאו כמעט מחצית מכמות הפחמימות לעומת שתי החברות המתחרות. שוקו תנובה הגיע במקום השני בדירוג הבריאות ושוקו יטבתה, במקום האחרון.

"אם אני צריכה לבחור מבין המוצרים האלה מה עדיף אז למוצר של טרה יש יתרון", מסבירה ד"ר מאיה רוזמן, מומחית לתזונה ודיאטה. "גם מבחינת זה שאין בו סוכר וגם מבחינת זה שיש בו כמות גדולה יותר של סידן. במשקה של טרה יש גם פחות קלוריות, שעם הנטייה להשמנה אצל ילדים היום חשוב לשים לב גם לזה".

כמה סוכר יש באמת במעדן "ללא תוספת סוכר"? (יח"צ)

גם בבדיקת מעדני החלב לילדים התוצאות מפתיעות. מעדן מו של טרה ומעדן קרלו של תנובה מתגאים בכיתוב "20% פחות תוספת סוכר" על האריזה, אך למרות הכיתוב על האריזה, מבחן הבריאות טוען אחרת.

גם מבחינת כמות הפחמימות וגם מבחינת כמות הסידן, מעדן מו של טרה מנצח במבחן הבריאות. אחריו נמצא מעדן דני של שטראוס ובתחית דירוג הבריאות נמצא מעדן קרלו של תנובה, למרות המיתוג הברור על העטיפה, הטוען ל-20% פחות סוכר. המוצר שדורג כבריא ביותר, מעדן מו של טרה, זכה גם במבחן טעימה עיוור ודורג כטעים ביותר.