מבחן הסל: מהו הסניף הזול בארץ?

דווקא בשבוע בו אזרחים רבים סבלו מנזקי הסערה החורפית שהכתה בישראל, החליטו מספר רשתות שיווק להעלות מחירים בעשרות אחוזים - במיוחד בירושלים. היכן נמצאים הסניפים הזולים ביותר בארץ? ואילו הכי יקרים? הרשימה המלאה

על תושבי ירושלים עבר שבוע לא קל, בעקבות סופת השלגים שהכתה בעיר במשך מספר ימים. כעת מתברר שבחלק מהעסקים בעיר העלו מחירים בחסות הסופה. על פי בדיקה שנערכה ב"תכנית חיסכון", הסל הממוצע בקואופ שופ בירושלים עלה ב-11% - 530 שילמו הירושלמים לסל הממוצע לפני שבועיים והשבוע עליהם לשלם 590 שקלים . מיסטר זול בכיכר דניה בירושלים לדוגמה ייקר את המוצרים ב-6% וגם בקואופ הגבעה הצרפתית התגלתה עלייה במחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המועצה לצרכנות מצאה בכמה מקומות בירושלים העלאת מחירים דווקא בשבוע הזה של הסערה", אמר אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות. "היה כאן ניסיון לנצל את המצוקה של הצרכנים דווקא בשבוע הזה, זה בהחלט חוסר הגינות".

מלבד ירושלים, נרשמה השבוע התייקרות בכל הארץ בחסות החורף במדפי הירקות והפירות. למעשה, כל אלה שבדקנו עלו מלבד הגזר. העגבניות למשל התייקרו בממוצע ב-20% והמלפפונים ב-60%.

"גילו גם בהרבה מקומות בארץ העלאת מחירי ירקות למרות שהסחורה הייתה כבר קודם בחנויות", ציין פלג. "במקרה כזה יש פה גם כן טעם לפגם מאחר שהסחורה הזאת לא עלתה לסוחר יותר".

מבחן הסל: הפרש של 200 שקלים על אותם מוצרים

והיכן היה השבוע הסל הכללי המשתלם ביותר? מבין 320 נקודות מכירה ברחבי הארץ הזול ביותר היה סניף YOU מבית מגה בראש העין עם סל ממוצע של 410 שקלים. אחריו רמי לוי עם סל ממוצע של 442 שקלים בקריית חיים ובמקום השלישי "יש" בבית שמש עם סל של 448 שקלים.

הכי זול - בראש העין (חדשות 2)

את רשימת הסניפים היקרים ביותר שנמצאו, פותח סניף "טיב טעם" בגבעתיים עם סל ממוצע של 614 שקלים. אחריו סניף "מיסטר זול" בכיכר דניה בירושלים עם סל של 608 שקלים ולבסוף "שופרסל שלי" בחיפה עם סל ממוצע של 604 שקלים.

היקר ביותר - טיב טעם בגבעתיים

הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד השבוע על כמעט 50%. כ-200 שקלים הפרש על אותם המוצרים בדיוק.