הגלישה בסלולר בחו"ל תיחסם כברירת מחדל

הקץ לחיובים על גלישה בטעות בחו"ל: משרד התקשורת הורה לחברות הסלולר לחסום כברירת מחדל את נדידת הנתונים בטלפון הנייד בחו"ל, שמחירה גבוה. מי שירצה לגלוש בנייד בחו"ל יוכל לעשות זאת רק אם יבקש זאת או אם יש לו חבילת גלישה

אילוסטרציה (חדשות 2)

משרד התקשורת הורה לחברות הסלולר לחסום כברירת מחדל את האפשרות לגלישה סלולרית בחו"ל. במשרד נימקו את ההחלטה בכך שיש להפסיק את תופעת חיובי היתר אצל לקוחות שאינם מודעים למחירה הגבוה של גלישה בחו"ל, ופותחים בטעות את המכשיר לנדידת נתונים סלולרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שימוע במשרד הוחלט כי החברה הסלולרית תחויב לחסום, ללא תשלום, את הגישה לשירות גלישה לכל מנוי מיד עם הגעתו לחו"ל, אלא אם למנוי יש תכנית במדינת היעד הכוללת שירות גלישה, או שהמנוי ביקש לאפשר לו באופן קבוע את הגישה לשירות גלישה.

במקביל, מיד עם הגעתו לחו"ל של מנוי שאין לו תכנית או חבילה בתוקף, תשלח אליו החברה הודעת טקסט שתכלול מידע על האפשרות לחסום את שירות הגלישה באמצעות שינוי הגדרות המכשיר או באמצעות פנייה למוקד הפניות הטלפוני של החברה. הלקוחות יוכלו להתקשר מחו"ל אל המוקד ללא תשלום.

בנוסף, במשרד הבטיחו לבחון את פתיחת שוק הנדידה בחו"ל לתחרות בין כלל המפעילים. לשם כך תתבצע הפרדה בין שירות הגלישה לחו"ל לבין השירותים שהמנוי מקבל מהמפעיל הסלולרי שלו בארץ.

אם הצעד הזה אכן ייצא לפועל, הצרכן יוכל לקבל שירותי נדידה בחו"ל מכל חברה סלולרית, ללא קשר לחברה בה הוא מנוי בישראל.