ישראל תחדש את הטיסות לטורקיה

אתמול חתמו באנקרה נציגים מישראל ומטורקיה על הסכם לפיו נמלי התעופה הטורקיים יתאימו את הסדרי האבטחה על פי הדרישות של חברות התעופה הישראליות. לפי ההסכם, החברות יחלו לטוס לטורקיה החל מקיץ 2014

הטיסות יחודשו. ארכיון (רויטרס)

אחרי הפסקה של חמש שנים, תחדש ישראל את הטיסות הסדירות לטורקיה - כך הודיע היום (ד') שר התחבורה ישראל כץ. חברות התעופה הישראליות, שהפסיקו לחלוטין את הטיסות הסדירות וטיסות השכר לטורקיה בשל מחלוקת בנושא סידורי האבטחה, יוכלו לשוב ולנחות במדינה לאחר שהשלטונות בטורקיה נענו לדרישות הביטחון הישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר כץ ציין כי מדובר בבשורה חשובה עבור חברות התעופה הישראליות, שעד כה נמנע מהן לנחות בנמלי התעופה בטורקיה בשל אותן מחלוקות, ועתה יוכלו להתחרות בתנאים שווים עם חברות התעופה הטורקיות.

כץ הוסיף כי החתימה על מסמך חידוש הטיסות התאפשרה לאחר שהשלטונות הטורקים נענו לדרישות הביטחון הישראליות ולאחר שישראל קיבלה תשובות מספקות ופתרונות לכל הסוגיות הביטחוניות שהועלו על ידה במהלך השיחות.

חברות התעופה יחלו לטוס כבר ב-2014

מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום ועמיתו הטורקי בילאל אקשי, חתמו אתמול באנקרה על ההסכם המאפשר את חידוש הטיסות של חברות תעופה ישראליות. ההסכם מגיע לאחר שיחות שנערכו בין רשויות התעופה של שתי המדינות במהלך החודשים האחרונים.

רום מסר כי חברות התעופה הישראליות יוכלו לטוס לטורקיה כבר בקיץ 2014. מנהל רשות התעופה האזרחית ציין כי השיחות נערכו באווירה עניינית וידידותית. לדבריו, לאורך כל השיחות הפגינו הטורקים רצון טוב ונכונות לחדש את טיסותיהן של חברות התעופה הישראליות לטורקיה.

בעקבות ההסכם שנחתם, יוכלו חברות התעופה הישראליות לבצע טיסות סדירות וטיסות שכר לטורקיה ללא כל הגבלה. יש לציין כי חברות התעופה הטורקיות מבצעות כיום יותר מ-60 טיסות שבועיות לישראל והטיסו השנה למעלה ממיליון נוסעים בין המדינות.