"דובק" תוזיל את מחירי הסיגריות שלה בתחילת 2014

אחרי שאתמול הודיעה חברת "פיליפ מוריס" שתעלה את מחירי הסיגריות שהיא משווקת בישראל, הודיעה חברת "דובק" כי בכוונתה דווקא להוזיל את המחירים של מותגי הסיגריות שלה החל מינואר הקרוב. מחיר כל חפיסה יוזל בפער שבין 1 ל-3 שקלים

אילוסטרציה (AP)

בשורה טובה למעשנים - לשם שינוי: חברת "דובק" הישראלית הודיעה היום (ד') כי תוזיל בתחילת 2014 את מחירי הסיגריות שלה בין שקל ל-3 שקלים לחפיסה, זאת בניגוד למחירי שאר הסיגריות, שעתידים לעלות בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החברה מייצרת, בין היתר, את סיגריות "רויאל" שמחירן עומד על 22 שקלים. המחיר המוזל יעמוד על 20 שקלים בלבד. חפיסת "נובלס" תוזל בשקל ומחירה החדש יהיה 24 שקלים, חפיסת "מוסטנג" תוזל בשקל וחצי ותעמוד על מחיר של 21 שקלים - בדומה לסיגריות "היי ויי". סיגריות מסוג "אן ויי סי" יוזלו ב-3 שקלים ובמקום מחירן כיום שעומד על 23 שקל - תעלה חפיסה 20 שקל בלבד.

"כיצרנית הסיגריות היחידה בישראל, דובק ערה לאווירה הציבורית השוררת בנושאי צרכנות ועל כן אנחנו מאמינים שהוזלת המחירים תביא לחיזוק התעשייה המקומית. אנו מחויבים לאיכות ולנגישות של מוצרינו", מסר מנכ"ל החברה בישראל, רוי גהל שהוסיף כי "מהלך זה יגביר את התחרות אל מול פער המחירים הקיים בין תוצרת חוץ לבין תוצרת הארץ".

אתמול: משווקת סיגריות אחרת דווקא הודיעה על העלאת מחירים 

רק אמש פורסם כי חברת "פיליפ מוריס" צפויה להעלות את מחירי הסיגריות שהיא משווקת בישראל. על פי ההערכות, צפוי מחיר חפיסה להתייקר בשקל בממוצע לאחר שהחברה החליטה על העלאת מחירים. הסיגריות שמחירן עומד לעלות הן מרלבורו, פרלמנט, נקסט, אל.אם וסוגים נוספים.

העלייה הנוכחית במחירי הסיגריות מתרחשת לאחר שהמעשנים ספגו כמה העלאות מחיר בשנים האחרונות, רובן ככולן נבעו מהעלאות המס הדרמטיות. לפי שעה, אין מדובר בכל סוגי הסיגריות, אך לשאר הגורמים בשוק הטבק די ברור שהיצרנים האחרים ייאלצו ליישר קו ולהעלות מחירים גם הם.