מתנה לסערה: מחירי המים יוזלו ב-5%

לראשונה משנת 2009 יוזלו מחירי המים בישראל בשיעור משמעותי. המהלך התאפשר הודות לתכנית לצמצום הוצאותיהם של תאגידי המים הפועלים בישראל. ברשות המים ממהרים להדגיש כי ההוזלה אפשרית רק הודות למקצועיות התאגידים. ההוזלה הבאה: לא לפני חודש מאי 2015

הוזלה ראשונה אחרי 4 שנים. אילוסטרציה (shutterstock)

אחרי התייקרות עקבית בארבע השנים האחרונות, יוזלו מחירי המים בחודש ינואר ב-5%. כך החליטה היום (ה) מועצת רשות המים בתום התייעצות עם תאגידי המים ברשויות המקומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהלך מתבצע כחלק מתכנית שגיבש שר האוצר יאיר לפיד לצמצום הוצאותיהם של תאגידי המים הפועלים בישראל. במקביל, צפויה בחודש מאי 2015 הוזלה נוספת במחיר המים. "ההוזלה היא צעד נוסף להפחתת יוקר המחיה", מסר לפיד. "נמשיך לפעול כדי להקל על מעמד הביניים ולהמשיך להוריד את מחירי המים".

ברשות המים מבקשים להדגיש כי הוזלת התעריפים מתאפשרת הודות לתפקודם היעיל של תאגידי המים, הנדרשים כעת להתייעלות נוספת. "הקטנת העלויות מובילה להוזלת תעריפי המים, אך עם זאת חשוב לציין כי העבודה המקצועית של תאגידי המים בהחלפת תשתיות, צמצום הפחת ועוד, הם אלו אשר אפשרו לצמצם בכמויות המים המותפלים, ואלמלא כן, תעריף המים היה רק עולה", נמסר מהרשות.

ברשות המים מביעים היום תקווה, כי בשנה הבאה יהיה ניתן לקדם התייעלות נוספת של כל הגורמים במשק המים. מהלך שיביא להוזלות נוספות בתעריף המים עבור הצרכנים.