המעלות צנחו, ומה עם מחירי החופשה בצפון?

הסופה עדיין בעיצומה ורובנו כנראה מעדיפים לבלות סוף שבוע חמים בבית, אבל לספונטנים שבינינו שווה לבדוק אפשרות לחופשה בצפון. מזג האוויר הסוער השאיר את המלונות והצימרים ריקים יחסית, מה שאומר שהמחירים נמוכים. בשבוע הבא, עם פתיחתו הצפויה של אתר החרמון, זה כבר יהיה סיפור אחר לגמרי

אם עדיין אין לכם תכניות לסוף השבוע הקרוב, ייתכן שכדאי לכם לשקול חופשה במקום הכי קר בישראל. בשל הסופה החורפית שהגיעה לארץ, בעלי צימרים ובתי מלון בצפון מורידים את המחירים באופן משמעותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הביקוש באזור הצפון יירד כתוצאה ממזג אוויר הסוער", אומר שגיא ארם, מנהל רכש בחברת אשת טורס. "אנשים מעדיפים להישאר בבתיהם מתחת לשמיכה ולהמתין לסוף שבוע נוח יותר מבחינה אקלימית".

אתר החרמון צפוי להיפתח רק בשבוע הבא, מה שמסביר את התפוסה הנמוכה בצימרים ובמלונות בצפון בסוף השבוע הקרוב. מי שייבחר להמתין לשבוע הבא, צפוי לשלם מחיר גבוהה ביותר מ-30%.

כך למשל על שני לילות בסוף השבוע הזה, חצי פנסיון "בתאי וילג'" בשדה נחמיה, יעלה 1,000 שקלים ובשבוע הבא המחיר יעלה בלא פחות מ-300 שקלים. ובמלון "נוף גינוסר" שבגליל העליון, המצב דומה. אם תמתינו שבוע אחד בלבד, המחיר יעלה ב-35% במחיר, ובמקום סכום של 1,200 שקלים בלבד, הנופשים יאלצו לשלם 1,620 בשבוע הבא.

אבל העלייה במחיר ככל הנראה אינה מטרידה כמו הסערה עצמה. התפוסה בסוף השבוע הקרוב בבתי המלון ובצימרים באזור הצפון, נעה בין 30% ל-50%. בסוף השבוע הבא, כבר עכשיו אפשר לומר כי התפוסה תקפוץ לכ-85% מכלל החדרים - מה שמסביר את העלייה במחירים.

במקרה של חופשה באמצע השבוע, המחירים אף זולים יותר. בקיבוץ גונן מציעים חבילה שכוללת לינה וכניסה לאתר החרמון, במחירים שמתחילים מ-350 שקלים לזוג ללילה, ואת ההזמנה ניתן לממש עד סוף החודש.

הסופה אולי תעבור בסוף השבוע הקרוב, אך ביישובים הסובבים את החרמון בונים על פריחה כלכלית שצפוייה להימשך בחודשים הקרובים.