בשורה: מחירי הכניסה לחרמון יוזלו

שר האוצר יאיר לפיד אישר את החלטת מועצת מקרקעי ישראל להחכיר את אתר החרמון לאגודת נווה אטי"ב. ההסכם קובע שאגודת נווה אטי"ב תעביר למדינה תמלוגים בסך 5% בכל שנה, שאמורים לשמש לסבסוד של מחירי הכניסה לאתר, שלפי שר השיכון יוזלו ב-30%

מחירי הכניסה לאתר יפוקחו. החרמון (חדשות 2)

החלטת מועצת מקרקעי ישראל להחכיר את אתר החרמון לאגודת נווה אטי"ב אושרה הערב (א') על ידי שר האוצר לפיד. "מדובר בנכס לאומי ייחודי ולצורך שמירה על האינטרס הציבורי במקום", נכתב בהודעת משרד האוצר. המשמעות: המדינה תפקח על מחירי הכניסה לאתר, באמצעות מנגון שייקבע על ידי רשות מקרקעי ישראל - בתיאום עם משרד התיירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסכם החכירה נועד לאפשר לציבור הישראלי ליהנות ממחירי כניסה מפוקחים לאתר החרמון", אמר שר האוצר יאיר לפיד. "זאת, תוך שמירה על רמת תנאים נאותה ונגישות האתר לציבור".

עוד קובע ההסכם כי אגודת נווה אטי"ב תעביר למדינה מדי שנה תמלוגים בשיעור של 5% מההכנסות הנובעות מכל פעילות באתר, ללא הנחות אזור עדיפות לאומית. התמלוגים אמורים לשמש להוזלה וסבסוד של מחירי הכניסה לאתר, שלפי שר השיכון יוזלו ב-30%.

הגולשים יהנו מהנחה כבר בחורף הקרוב? (רויטרס)

יו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל ושר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר כי הוא "מברך על כניסת החלטת המועצה לתוקף אחרי חתימת שר האוצר וחתימתי. משאבי הטבע של מדינת ישראל צריכים להיות נגישים לכולם במחירים הוגנים ורמת שירות נאותה תוך פיקוח הדוק של המדינה".

הוא הוסיף, כי הורה לוועדת המשנה להתכנס כבר בימים הקרובים על מנת לאשר ולדון על התעריפים החדשים "על מנת שכבר בחורף הקרוב יזכו הגולשים ליהנות מהנחה משמעותית".

הנהלת החרמון: "הורדת 30% מדמי הכניסה עלולה לפגוע בבטיחות הגולשים"

מהנהלת אתר החרמון נמסר בתגובה כי "נווה אטי"ב טרם קיבל כל הודעה ממנהל מקרקעי ישראל או מכל גורם ממשלתי אחר, וממילא לא קיבל טיוטת הסכם. כשנקבל נתייחס".

עוד צוין: "לא ידוע לנו על החלטה של הורדת מחירים ב-30%. אנחנו בעיצומו של מו"מ פרודוקטיבי עם רשות מקרקעי ישראל לגבי כל הנושאים הנוגעים לחרמון ומקווים שנגיע לסיכומים משותפים המקובלים על שני הצדדים. הורדת 30% מדמי הכניסה פירושה פגיעה במרכיבים חיוניים העלולים לפגוע בבטיחות הגולשים והמבקרים - ולזה לא נוכל להסכים בשום מקרה".

"כל בר דעת שיבחן את המספרים והעובדות האמיתיות יראה בברור כי תעריפי אתר החרמון לא רק סבירים, אלא מתחת לכך", נמסר.