חרף ההצהרות: החרמון נשאר יקר

שלג קל ראשון ירד בסוף השבוע האחרון בחרמון, ומערכת שלג רצינית צפויה בהמשך השבוע, מערכת שתאפשר לפתוח את אתר הסקי היחיד בישראל. אמנם מנהל מקרקעי ישראל הודיע כבר לפני חודש שהגיע להסכם להורדת מחירי הכניסה, אבל עכשיו מתברר שלמנהלי האתר אין שום כוונה לעשות זאת

השלג הראשון בגולן כבר מאחורינו, ויחד עם השלג מגיע הויכוח הקבוע על מחירי הכניסה לאתר החרמון. לפני חודש שר השיכון אורי אריאל הודיע כי מחירי הכניסה לאתר ירדו ב-30%. אריאל הממונה על מנהל מקרקעי ישראל, אמר אז שהגיע להסכם עם המושב נווה אטי"ב על המשך החכרת האתר ליישוב בתמורה לירידה במחיר והמשך התפעול. בפועל, המחיר לא ירד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נכון להיום, למרות ששר בממשלת ישראל חתום על החוזה, באתר החרמון אומרים כי הם לא מכירים בהסכם והמחירים באתר יישארו כפי שהם היו עד כה. הם טוענים שההסכם לא נחתם מולם, ובמשרד השיכון טוענים כי חסרה חתימה של שר האוצר.

מנגנון ההוזלה נובע מהעברת תמלוגים של 5% מצד האתר לממשלה, אבל מפעילי האתר טוענים שלא סוכם איתם מה לעשות כשהאתר מפסיד. במשרד השיכון עדיין לא פתחו את הבעיה הזאת, ונכון לעכשיו המחירים נשארים כפי שהיו בשנה שעברה, ואף ירשם ייקור במחיר ציוד הסקי.

מלשכת שר השיכון אורי אריאל נמסר כי "אינם יכולים לאכוף את ההחלטה של מועצת מקרקעי ישראל עד ששר האוצר לא יחתום על ההסכם". לטענתם שר האוצר לפיד טרם חתם ולא ברור מתי יעשה זאת. במשרד האוצר מסרו כי הבקשה להפחתת התעריפים התקבלה ותוגש לחתימת השר בימים הקרובים.