באיזו עיר הכי משתלם ללכת לסופרמרקט?

סקר שנערך על ידי "תכנית חיסכון" בודק מי הן הערים הכי זולות והכי יקרות בישראל, לפי מחירי רשתות השיווק. בין הממצאים: היישובים המבוססים יותר, הם גם היקרים יותר

בדיקות תכנית חיסכון בשנים האחרונות, גילו שבלא מעט ערי פריפריה - מחירי המזון גבוהים יותר. הסיבה פשוטה: פחות סניפים של רשתות השיווק, מצב שמאפשר לשחקנים באותם אזורים לגבות מחירים גבוהים יותר. אבל מבחן הסל שלנו השבוע מגלה שברוב הארץ היישובים המבוססים - הם גם היקרים יותר מהבחינה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם נפעיל משמעת צרכנית ונסיט את הקנייה שלנו בנסיעה קצרה לשולי העיר או אפילו לערים גובלות, נוכל להוזיל מאוד את הקנייה ואז החנויות במרכז העיר יצטרכו להוריד מחירים", אמר לחדשות 2 עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות.

העיר הזולה ביותר שבה ביקרנו היא קריית מלאכי. שם סל ממוצע עלה 485 שקלים. אחריה - בני ברק עם 488 שקלים, ואז ראש העין עם 490 שקלים, נתיבות - 493 שקלים ומגדל העמק עם 496 שקלים. גם תושבי נהריה שדרות, קריית גת ובית שמש משלמים יחסית פחות מאחרים.

רשימת הערים הזולות בישראל (חדשות 2)

בתואר העיר היקרה בישראל, בכל מה שקשור לסל המזון, מדורגת הוד השרון. הסל הממוצע שבדקנו שם עלה 582 שקלים. אחריה ממוקמות גבעתיים (576 שקלים), תל-אביב (561 שקלים), שוהם (555 שקלים) ורמת גן עם 550 שקלים. אם אתם גרים בערים האלה - סביר להניח שתשלמו יותר בקופה. עוד ברשימת הערים היקרות: חיפה, כפר סבא וראש פינה.

רשימת הערים היקרות בישראל (חדשות 2)

פערי מחירים בין הסניפים של אותה הרשת

ובאיזו רשת שיווק מצאנו את הסל המשתלם ביותר השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של 40 מוצרים בכ-300 נקודות מכירה.כמו בשבוע שעבר, הסניף החדש של רשת YOU מבית מגה בפארק אפק בראש העין הוא המנצח. גם סניף רמי לוי באותו המתחם ממוקם בשלישיה הראשונה, לצד סניף הרשת בקריית חיים.

וכך נראית התחרות בראש העין: קפה נמס "עלית" (200 גרם) נמכר בסניפי YOU ורמי לוי בפארק אפק ב-7.90 שקלים בלבד, בזמן שהמחיר הממוצע של המוצר בשאר סניפי רמי לוי עומד על יותר מ-18 שקלים.

"זה לא מעיד בהכרח על רמת המחירים בסניפים אחרים של רשת מגה שהיא יקרה יותר בהרבה", הבהיר עו"ד אהוד פלג. "לכן, מה שחשוב בבחירת מקום הקנייה זה רמת המחירים בסניף ולא השם של הרשת".

ומהם הסניפים היקרים ביותר השבוע? כאן טיב טעם זוכה בתואר הלא מחמיא עם סניפיה בגבעתיים ובתל אביב.