"בלאק פריידיי": המדריך לשופינג

יום המכירות הגדול של ארצות הברית ייצא מחר לדרך, וגם בישראל יש מי שממתינים בציפייה דרוכה ובכרטיס אשראי שלוף למבצעים המבטיחים. איפה צפויים מבצעים, מה כדאי לעשות וממה להיזהר?

"הבלאק פריידיי", יום השישי הראשון שלאחר חג ההודיה, הפך כמעט חג לאומי לאמריקנים. אבל היום שמסמל את תחילת מירוץ השופינג לקראת הכריסטמס, פרץ את קירות החנויות בארה"ב, ובשנים האחרונות הצטרף אליו ה"סייבר מנדיי" - יום הקניות ברשת. בכל העולם וגם אנחנו שותפים לחגיגת קניות אחת גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבלוג של חלי מבאר יעקב וקרן אור מבוסטון, להשוואת מחירים והנחות לאמהות - כמעט קורס תחת העומס. רק ביומיים האחרונים נרשמו אליו כניסות של 30 אלף אמהות ישראליות שמחפשות את המבצעים החמים. כולן מוכנות עם האצבע על העכבר, לקראת חגיגת הקניות העולמית שמתחילה מחר.

"מחר מי שאוהבת אלקטרוניקה וכל מיני גאדג'טים זה זמן מצויין לקנות", אומרת קרן אור רייס, "גם בגדים זה זמן מצויין לקנות. אבל בסייבר מנדיי, ביום שני, יכול להיות שיהיו קצת יותר הנחות על בגדים".

אשר רז, קנה ברשת כבר מאות מוצרים, אבל את רוב החסכונות הוא שומר לשבוע הזה בשנה. את המוצרים שרכש זה מכבר, במחירים מוזלים הוא מציג בגאווה.

לא כל חברה בחו"ל מוכנה לבצע משלוח לארץ. בנוסף, על כל קניה מעל 75 דולר משלמים מיסים - בשביל זה קמו חברות שיסייעו למי שלא רוצה להתחיל להסתבך.

חגיגת הקניות הגיעה מארה"ב (רויטרס)

חגיגת הנחות ברשת

גם אתרי אינטרנט כחול-לבן מצטרפים לחגיגת ההנחות, ורשתות רבות בישראל יוצאות בסוף השבוע הזה במבצעים. בגני התערוכה הקימו עיר עודפים עם ארבעה ביתנים ענקיים של ריהוט, מכוניות, ומכשירי חשמל.

גם כשמציעים הנחות מפתות, תמיד כדאי לבדוק איפה יותר משתלם לקנות: למשל אייפון חמש C זול יותר בעיר העודפים מאשר בסלקום, או ברשת באג. אבל עדיין יקר יותר מאשר באי ביי או באמזון.  לעומת זאת הדגם הבסיסי של הרובוט האלקטרוני, זול יותר בעיר העודפים מאשר באתרי האונליין בעיקר בגלל משקלו הכבד שמייקר את עלות המשלוח.

מחר בבוקר זה מתחיל. קחו את הלילה כדי לערוך את כל ההשוואות, אבל רק על המוצרים שאתם באמת צריכים, כדי שתגיעו מוכנים לשעת השין.