מגה משיקה רשת חנויות מוזלות חדשה

התחרות בשוק המרכולים: בראש העין נפתח הסניף הראשון של חנות מגה "You" – מותג החנויות הזולות החדש של החברה. מנכ"ל מגה מוטי קרן טוען כי הרשת תציע את סל המוצרים הזול ביותר בארץ ומבטיח: מי שיקנה במחיר זול יותר – יקבל החזר כספי

מהפכת קניות? אילוסטרציה (AP)

רשת הסופרמרקטים מגה השיקה היום את הסניף הראשון בתת-הרשת המוזלת החדשה "You", שתחליף את רשת "מגה בול". מנכ"ל מגה מוטי קרן הכריז כי הרשת החדשה תציע את סל המוצרים הזול ביותר ואף הבטיח: מי שיקנה במחיר זול יותר יקבל החזר כספי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עושים מהלך אמיץ ואני מקווה שהשוק לא יחליט לנצל אותו בצורה צינית", אמר קרן על ההבטחה להשיב כסף ללקוחות. "אני לא יכול להיות כל הזמן הכי זול ובכל מוצר, אבל אני מצפה שעם ישראל יהיה הוגן ולא כל אחד יבוא וייסע בשביל ההחזר".

על פי התכנית האסטרטגית שהוצגה היום, עד סוף השנה תשיק הרשת 20-30 סניפי You, שרובם יגיעו מהסבה של סניפי מגה בול המונה 66 סניפים. לדברי המנכ"ל, הרשת תפעל ברווח גולמי נמוך, אך למרות זאת הוא אומר: "נדע לייצא סל זול עם איכות גבוהה ולא להפסיד כסף".

סניף You החדש נפתח בפארק אפק שבראש העין, במרחק חמש דקות נסיעה בלבד מסניף של רשת רמי לוי הפועל בעיר. רמת המחירים שהנהיגה הרשת בסניף החדש היא נמוכה במיוחד במוצרים רבים וצפויה לגרור את האזור לקרבות מחיר.

"כל חנות שנשיק תעשה קפיצה גדולה מאוד במכירות ואני מצפה שזה יזעזע את השוק", אומר קרן. "אנחנו כבר רואים את המתחרים מגיבים. אם רמי לוי יחליט להשתגע ולאבד כסף, הוא יגרור אותי ואני אגרר. אני לא רוצה להיות דרמטי, אבל אם יש סוף - נלך עד הסוף. אני רוצה להבטיח את הסל הכי זול, ואם המשמעות היא רווח גולמי אפס או להפסיד כסף - זה מה שאני אעשה. אנחנו מאוד רציניים באסטרטגיה שלנו".