צפו ב"מיקרוגל ההפוך": מכשיר מקרר משקאות בתוך פחות מדקה

האם מתקרב הקץ למקררי המשקאות ברשתות השיווק? מוצר חדש, שפיתוחו מומן על ידי האיחוד האירופי, יאפשר לקרר בקבוקים ופחיות של משקאות בתוך מספר שניות. הפיתוח החדשני יוצב בקרוב בחנויות ברחבי הולנד, וכבר יש גרסה המיועדת גם לשימוש ביתי

כמה פעמים נתקלתם במצב בו חברים או בני משפחה קופצים להתארח בביתכם ואין לכם משקה קר להגיש? טכנולוגיה חדשה, שפותחה באמצעות קרן המחקר של האיחוד האירופי צפויה לפתור את הבעיה על ידי קירור של משקאות - בתוך מספר שניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האתר "ניוזווין" מדווח כי המוצר החדשני, הפועל כמו "מיקרוגל הפוך", נועד לתת מענה לכמויות העצומות של האנרגיה המתבזבזות על קירור משקאות ברשתות שיווק ברחבי העולם. לטענת מפתחי המוצר, הכנסתו לשימוש ביתי ומסחרי צפויה להוריד את כמות צריכת האנרגיה ב-80%.

איך המוצר עובד? המפתחים הבינו כי הקפאה חיצונית, בעזרת קרח למשל, של בקבוק המשקה - אינה מספיקה כדי לקרר את כל הנוזל הנמצא בתוכו. לכן בנוסף להקפאה החיצונית, נדרש לסובב ולנער את המשקה כך שכל הנוזל יתקרר. החוקרים הצליחו לגרום לכך, שגם אם מדובר במשקה תוסס כמו בירה או קולה, הנוזל לא יתפרץ החוצה לאחר הניעור עם פתיחת הבקבוק או הפחית.

מפתחי המיזם כבר חתמו על הסכמים רשמיים עם שתי חברות ענק לייצור משקאות, שיסייעו בהפצת המוצר והטמעתו בציבור. תכניות שיווק כבר נכתבו עבור המוצר, ותוכנן מודל שיווקי, לפיו המוצר יופץ ברשתות ובסופרמרקטים ברחבי הולנד כבר עכשיו. המפתחים מתכננים בהמשך לשווק את גרסאות המוצר לשימוש ביתי - ממש כמו המיקרוגל הוותיק והמוכר.