אל-על השיקה את המטוס החדש: הכירו את ה-737 שהגיע לישראל

חברת אל-על השיקה מטוס חדש של חברת בואינג מדגם 737-900ER. המטוס ייכנס בעוד שבועיים לשירות בטיסות לאירופה. שני החידושים המשמעותיים במטוס: מערכת תאורה חדשה ושקעי חשמל ו-USB מתחת למושבי הנוסעים. למרות הרכש החדש, לאל-על עדיין אין תחליף למטוסים הוותיקים

אל-על משיקה את המטוס החדש (איתי צין)

חברת אל-על הציגה היום (ד') מטוס חדש: מטוס בואינג 737-900ER הראשון מבין שישה מטוסים שאמורים להיכנס לשירות בחברה בקווי הטיסה לאירופה. המטוסים החדשים יחליפו את מטוסי ה-757 שיצאו משירות בשנה שעברה. הם יצטרפו לצי מטוסי 737 קטנים יותר שטסים היום לאירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במטוסים החדשים הוכנסו שני שינויים מרעננים ומשמעותיים: הראשון הוא שקעי חשמל וחיבורי USB שיותקנו בכל מושב במחלקת העסקים, ובכל שלושה מושבים במחלקת תיירים. החידוש השני הוא מערכת תאורה מתקדמת שתאפשר להתאים את האור בתוך המטוס למצב השמש מחוץ לו, מערכת שתחסוך את 'מכת האור' על הנוסעים כשהאורות בקבינה חשוכה נדלקים בבת אחת.

בכל מטוס יהיו 172 מושבים, 16 במחלקת עסקים והשאר במחלקת תיירים. המרווח לרגליים במחלקת העסקים הוא 44 אינץ', ובמחלקת התיירים הוא יהיה 32 אינץ' - מרווח גדול יותר בהשוואה למתחרות בקווים לאירופה שם המרווח לרגליים הוא לרוב 29-31 אינץ'. הכיס בכיסא שלפני הנוסע, בו מוחזקים הוראות הבטיחות ומגזין החברה הועבר מאזור רגלי הנוסע אל מול פניו, כדי להגדיל עוד את המקום לרגליים.

737-900ER, מבט מבפנים (מתוך יו-טיוב)

מושבי מחלקת העסקים הם מושבי עסקים ייעודיים ולא מושבי תיירים עם שני נוסעים פחות בכל שורה, כמו ברוב החברות האירופיות שטסות לישראל. במטוסים לא יהיו מסכים אישיים, כנהוג בטיסות הקצרות של רוב חברות התעופה. עוד מבטיחים באל-על, כי תאי האכסון למטען היד גדולים יותר מהתאים בצי המטוסים הקיים.

באירוע ההשקה אמר מנכ"ל אל-על אליעזר שקדי כי החברה החליטה לנצל אופציה שהיתה ברשותה ולהגדיל את ההזמנה שבוצעה בשני מטוסים נוספים. שקדי הוסיף כי בחברה שוקדים כעת על בניית מערך שירות חדש בטיסות לאירופה, שיוצג לציבור באביב ומטרתו לסייע לחברה להתחרות בחברות הזולות מאירופה עם תחילת יישומו של הסכם שמיים פתוחים. במקביל, התחייב שקדי כי חברת אל-על תמשיך את מדיניותה שלא לטוס בשבת.

למרות הרכש החדש, המטוסים הללו אינם פותרים את השוקת השבורה האמיתית מולה ניצב הצי של אל-על: קטגוריית המטוסים הרחבים, לטווח ארוך. שם, חברת אל-על צריכה למצוא מחליפים למטוסי ה-767 וה-747, מטוסים רחבים לטווח ארוך שגילם נע בין 13 ל-23 שנים. למרות גילם המתקדם והעובדה שזמן ההמתנה למטוס חדש עומד על 3-4 שנים, אין לחברה הזמנה למטוסים חדשים.

737: מטוס הנוסעים הנפוץ ביותר בעולם

כבר היום אל-על היא אחת החברות הבודדות שמטיסות את ה-747 וה-767 הישנים בקווים העמוסים שלה, ובחברות אחרות הוזמנו למטוסים אלו מחליפים שחלקם כבר נכנסו לשירות. למטוסים החדשים אין יכולת לעמוד בטווח מרוחק כדי לשרת את הקווים הארוכים של אל-על, אלא לטוס רק לאירופה ולאילת. גורם בחברה סיפר לחדשות 2 online כי מטוס ה-747-8 גדול מדי לצרכיה של אל-על, וכי אם תתבצע בעתיד הקרוב הזמנה למטוסים רחבים חדשים הם יהיו מדגמים קטנים יותר כגון 787, 777 או המתחרה האירופי החדש - A350.

בואינג 737 הוא מטוס הנוסעים המודרני הנמכר ביותר מאז ומעולם. המטוס הראשון ירד מפס הייצור ב-1967, ודגמיו השונים נמצאים בייצור רצוף מאז ועד היום. הוא מהווה את עמוד השדרה של הטיסות לטווח קצר ובינוני של חברות תעופה רבות, והוא המטוס הנפוץ ביותר בנמלי תעופה רבים, כולל נתב"ג. באל-על ה-737 הראשון נכנס לשירות ב-1983, והמטוסים הוחלפו בדגמים חדשים משנת 1999 ואילך. הדגם הנוכחי הוא ה-737 העשירי במספר, והוא הדגם הגדול והחדש ביותר של המטוס.