מדינת ה"בזול": ארוחה ב-10 שקלים

סערת הקפה בחצי מחיר הזכירה לכולנו כי יש בעלי מזנוני ועסקים אחרים - שכבר שנים מוכרים לנו מזון במחירים מוזלים יותר. הכירו את המקומות שבהם ניתן לאכול ולשתות בתקציב של עשרה שקלים בלבד

אפקט הקופיקס, שהביא לנו את קפה בחמישה שקלים, לא עושה רושם על בעלי העסקים האלה. כבר שנים שהם מוכרים לא רק קפה במחירי רצפה - אלא גם ארוחות צהריים, שתייה קלה ואפילו צעצועים. בזמן שכולם מתלוננים על יוקר המחייה, הם חיים במדינה אחרת. הכירו את "מדינת הבזול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את "רמי לוי של הפלאפל" מצאנו בחולון: שישה שקלים למנה תשלמו כאן ועבור 10 שקלים תקבלו גם שתייה. זה המתכון המנצח שלהם: מורידים מחירים כדי להעלות מכירות. ברחוב הראשי של בני ברק מצאנו פיצה שתשאיר לכם עודף מ-10 שקלים. על האיכות אפשר כנראה להתווכח, את העלות מול התועלת תעשו בעצמכם.

לא פשוט למצוא מקומות זולים בערים הגדולות - הארנונה חונקת והשכירות גבוהה. ובכל זאת, בנסיעה ברחובות הבירה נתקלנו בשלט שטוען ש"הכל בשקל וחצי". לטענת המוכר, מקומות אחרים שמוכרים במחירים גבוהים יותר יכולים להגיע לרווח של 500% ויותר. העובדה הזו אמנם מרגיזה, אבל אז עולה שאלה אחרת - שאלת האיכות.

אחת הקונות בחנות הסבירה: "יכול להיות שאני מתפשרת, אבל זה מחיר שאני מוכנה לשלם".

העסקים שהקדימו את קופיקס (חדשות 2)

הרווח - כמעט 100%

כנראה שכשקונים מוצר שמהחיר שלו כל כך נמוך, צריך לקחת בחשבון שהוא לא יחזיק מעמד לנצח. אז הצטיידנו ב-15 שקלים ויצאנו לבדוק כמה נצליח לקנות. התשובה: די הרבה, במחיר שבמקומות אחרים תוכלו לקנות ברוב המקרים רק פריט אחד או שניים. 

אם תהיו רעבים אחרי הקניות בשקל וחצי - מחוץ לתחנה המרכזית בבירה נמצא אחד המקומות הזולים ביותר לאכול בו צהריים: "פשוט טעים" - שמוכר כריכים ושתייה. עם שטף הלקוחות - זה כנראה לא סוד גדול שהעסק הזה מצליח להרוויח, למרות שהתפריט כולו עולה חמישה שקלים.

על כל פחית קולה או קפה שמוכרים ב"פשוט טעים" בחמישה שקלים - הרווח הוא כמעט 100%. דיון כזה יכול להתחיל כנראה רק במקום שנושא את השם המחייב: "הסנדוויצ'יה של הצדק החברתי", שמוכר כאן בשמונה שקלים חביתה בלחמנייה עם כל תוספת שתרצו.

מזנון "החביתה" בצומת גולני: 8 שקלים לכריך וקפה

אם חשבתם שכריך חביתה בשמונה שקלים זה זול, הכירו את מזנון צומת "החביתה" שליד צומת גולני. כאן תמורת שמונה שקלים תקבלו גם סנדוויץ' וגם קפה.

אולי נדמה שקופיקס, עם מאפים בחמישה שקלים, או מקדונלד'ס עם קפה ב4.90 קבעו כאן רף חדש, אבל כבר שנים שמתחת לאף של כולנו יש עשרות עסקים שמנסים להציע מחיר הוגן. להם אין מערכות יחסי ציבור משומנות והשמועה על המחיר עוברת מפה לאוזן.

מתברר שחמישה שקלים, אותו מטבע שמשמש את רובנו רק כדי להניע את העגלה בסופר, יכול לקנות הרבה יותר ממה שחשבתם.