כך תוזילו את ביטוח הבריאות שלכם

לכשליש מתושבי ישראל יש ביטוח בריאות פרטי. ביטוח זה, הנוסף על הביטוחים המשלימים שמציעות קופות החולים, עולה מאות ואף אלפי שקלים בשנה. אלא שקיימת פוליסת ביטוח זולה יותר, שגם היא מספקת את השירותים שקופות החולים לא מציעות. אלא שחברות הביטוח מעדיפות שלא לספר לנו עליה

ישראלים רבים כבר יודעים כי ייתכן שברגע האמת הכרטיס המגנטי של קופת החולים לא יספיק. התורים ארוכים מדי, תרופות רבות אינן בסל והרופא שהקופה המליצה עליו, בכלל לא עובד עבורה. לא רבים יודעים כי לצד הביטוחים הפרטיים שאינם זולים, קיים גם פתרון אחר זול יותר. לפי ההנחיות של המפקח על הביטוח במשרד האוצר, חברות הביטוח הפרטיות חייבות להציע גם פוליסות ביטוח מוזלות העונות לשם: "ביטוח משלים שב"ן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתמודדות עם בעיית הביטוחים של קופות החולים, יש מי שפונים לביטוחים הפרטיים. ל-30% מאוכלוסיית ישראל יש ביטוח רפואי פרטי. תמורת תשלום הנע בין 100 ל-500 שקלים בחודש, ניתן לקבל ניתוחים פרטיים אצל הרופאים הנחשבים ביותר, תורים קצרים ותרופות שאינן בסל. למעשה, מדובר ברוב הדברים שלא מקבלים דרך קופת החולים.

אולם מרבית הציבור מחזיק בביטוח משודרג בקופות החולים. כמו למשל: "כללית פלטינום", "מכבי מגן זהב" או "מכבי שלי". הביטוחים המשודרגים הללו כוללים בהם כבר הטבות רבות, בהן אף ניתוחים פרטיים באסותא אצל רופאים בכירים. אז מדוע בעצם צריך לשלם פעמיים - גם לביטוח של קופת החולים וגם לביטוח פרטי?

אפשר לשלם פחות. פוליסות הביטוח המוזלות "ביטוח משלים שב"ן" למעשה פועלות לפי עיקרון, בו קודם כל הלקוח מפעיל את הביטוח הרגיל שלו, ורק את מה שהוא לא יצליח לקבל שם - הביטוח הפרטי יממן עבורו. כך, אדם בודד יכול לחסוך מאות שקלים בשנה, וכשמדובר על משפחה מדובר על חסכון גדול אף יותר.

הביטוחים המוזלים אינם מנתקים את התלות בקופת החולים, אבל עדיין מדובר בביטוח רפואי פרטי מוזל, שרובנו כלל לא יודעים על קיומו - זאת כיוון שחברות הביטוח מסתירות אותו. בבדיקה שערכנו, חברת הביטוח היחידה שהציעה את הפוליסה המוזלת מיוזמתה היתה חברת AIG. "כמו שאפשר לקנות כוס קפה בחמישה שקלים, אז אפשר גם לקנות ביטוח בריאות שעולה פחות מכוס קפה ביום", אומר שי פלדמן מנכ"ל AIG.