מגמה: דירות קטנות וזולות יותר במרכז

השכונה החדשה שמושקת בימים אלה בראש העין מתהדרת בהיותה אלטרנטיבה זולה לערי המעגל השני בגוש דן. בדיקה שערכנו מגלה שאכן - היזמים מתחילים להציע דירות קטנות יותר ויקרות פחות

הזוגות הצעירים שנשלחו לחפש בשנים האחרונות דירות בפריפריה לא ויתרו על המרכז - אבל כן שינו לאחרונה את הדרישות. הביקושים לדירות קטנות וזולות במעגל השני והשלישי מתל אביב בשיאם. היזמים כבר לא יכולים להישאר אדישים, ומתאימים את עצמם למצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסוף, לאנשים קשה לקנות דירות", אמר גיל גבע, יו"ר ומנהל "תדהר". "אז אנחנו צריכים למצוא את הדרך לייצר יותר. אנחנו מכוונים כמה שיותר לפלח הזה. זה מה שהשוק רוצה. תפקידנו, כמו כל חברה עסקית, היא לספק את זה".

בראש העין למשל, השיקה אתמול חברת תדהר פרויקט בעיצובם של האדריכלים אילן פיבקו ועמית מעש, שם דירת שלושה חדרים תימכר החל מ-880 אלף שקלים, ודירת 4 חדרים החל ממיליון ו-95 אלף שקלים. בינתיים, לחברי מועדון "חבר" בלבד. בפרויקט אחר, המחירים לאוכלוסיה הרחבה נעים גם כן בין מיליון ו-150 אלף שקלים, למיליון ורבע.

"המחיר משתנה מעיר לעיר בשל עלויות הקרקע"

רונה חלימי, מנהלת מכירות ב-"נתיב פיתוח", הסבירה על הבדלי המחירים בין המקומות השונים. "למעשה זאת בדיוק הבעייתיות שנוצרת אצל הזוגות הצעירים. הם לא יכולים אפילו לחשוב על דירת 2 חדרים בתל אביב, כשאנחנו כאן יכולים למכור דירת 4 חדרים במחיר הרבה יותר נמוך".

ולא רק בראש העין, גם ביתר ערי המעגל הזה, 20 דקות מתל אביב, אפשר למצוא דירות בזול יחסית. כך בשכונת מצליח ברמלה, דירות 4 חדרים יעלו כמיליון ו-200 אלף שקלים, בעוד דירת 3 חדרים תעלה פחות ממיליון שקלים.

אסי גרטנברג, מנהל מכירות ב"אאורה ישראל, הסביר למה ההבדלים כל כך משמעותיים. "המחיר משתנה מעיר לעיר בשל עלויות הקרקע. מבחינת הבנייה, בכל מקום זה פחות או יותר אותו המחיר, זה לא משנה את המחיר ברמה גבוהה כל כך".

ברחובות דירת 4 חדרים תעלה כמיליון ו-200 אלף שקלים, וכך גם בבאר יעקב ובכפר יונה. בחריש דירה דומה תעלה פחות מ-800 אלף שקלים. שינויים מעניינים קורים בתחום הנדל"ן לאחרונה. המחירים אמנם לא צונחים, אבל אופי הדירות משתנה. וכך, הזוגות הצעירים יכולים להישאר קרוב למרכז. זה אמנם לא תל אביב, אבל 20 דקות משם.