קופ"ח: 50% הנחה על שירות בחינם

מהלך שיווקי תמוה במיוחד של קופת חולים כללית: המודעה אומרת - בואו למרפאות החירום של הקופה בשבת בחצי המחיר. רק שעד עכשיו הביקור היה בחינם והמבוטחים נאלצים כעת לשלם על שירות חיוני בשבת

המודעה שמפרסמת קופת חולים כללית בימים האחרונים, בעיתונים ובמרפאות שלה, נראית מבטיחה: "החל מ-1 בנובמבר 2013 אנחנו מעמידים לרשותכם את כל מרכזי הרפואה המיידית של כללית ב-50% הנחה בסופי שבוע ובחגים". 40 שקלים בלבד במקום 79 שקלים - זה המחיר שתשלמו על ביקור לילי במרפאות האלה באמצע השבוע .

מדובר בבשורה נפלאה למבוטחי כללית, כי מי מאיתנו לא עלול למצוא עצמו מרגיש רע גם בסופי שבוע ובחגים? יש רק בעיה אחת - הביקורים כאן בסופי שבוע ובחגים בכלל לא עולים כסף. איך אפשר לתת הנחה על משהו שניתן בחינם? גם במוקד הטלפוני של הקופה מודים שעד היום הביקורים היו ללא תשלום. "אני לא ראיתי את המודעה, לנו זה מופיע אחרת", אמרה הנציגה.

מה שקופת החולים בעצם מבשרת למבוטחים שלה, שמהווים כמחצית מאוכלוסיית ישראל, זה שהיא מתחילה לגבות מהם כסף על משהו שניתן להם עד כה בחינם - ביקור חירום אצל רופא בסופי שבוע ובחגים.

מודעת הפרסומת של קופת חולים כללית (חדשות 2)

"זכותם להחליט שהם רוצים לגבות תשלום עבור משהו שעד לפני כמה דקות לא עלה כסף", אמר יועץ התקשורת קובי ברדה. "אבל, עם כל הכבוד, למה להציג את זה בצורה כזאת?"

זה נכון - לקופת חולים כללית אכן מותר לגבות תשלום עבור ביקורים בסופי שבוע ובחגים במרפאות לרפואה מיידית. כך עושות יתר קופות החולים. אבל למה להציג את התשלום החדש הזה כהטבה נפלאה לציבור? "ישראבלוף", מסכם ברדה.

מקופת חולים כללית נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים שהמודעה לא הובנה כהלכה וכמובן שהנוסח יתוקן בימים הקרובים. על פי הנחיות משרד הבריאות, פנייה למרכזים לרפואה מיידית כרוכה בתשלום אגרה. נציין כי תשלום של 40 שקלים בשבתות ובחגים הינו תעריך מוזל המהווה כמחצית מהתעריף שמשרד הבריאות מאשר לגבות".