הגאדג'טים הכשרים – לציבור שומר המסורת

בין הטירוף שמלווה כל סמארטפון מדובר או קונסולת משחקים חדשנית, מסתתר גם שוק שונה לגמרי של גאדג'טים. הוא ער לא פחות, אבל הרבה פחות מוכר, וּמשרת את הציבור שומר המסורת. הצצה להמצאות שהופכות את החיים המחמירים בצל ההלכה, לקשים קצת פחות

בזמן שכולם מדברים על אפליקציית הניווט "ווייז", אף אחד לא מדבר על פלטה של שבת. במקביל לעולם הגאדג'טים המוכר, מתנהל עולם גאדג'טים מוכר פחות אבל חי ובועט לא פחות - זה שמיועד לשומרי המסורת והמצוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בתופעה חברתית מרתקת שבה כל הצדדים יוצאים מרוצים", אומר שלמה קוק, עיתונאי ויועץ תקשורת חרדי, "מצד אחד ציבור שומרי המצוות נהנה מהפיתוחים הטכנולוגיים, וגם היזמים והמשקיעים מרוויחים כסף רב".

הכירו את ה"חגז", המצאת מכון צומת שמחירו 270 שקלים. ה"חגז" הוא מעין טיימר לגז שמוזרם לכיריים במהלך החג, אז ניתן להשתמש באש אך לא לכבות אותה. בנוסף ניתן למצוא גם את המקלדת שלא מפרה זרם חשמלי, כך שמתאפשר להשתמש בה בשבת. מחירה עומד על 760 שקלים.

ישנה גם הפלטה על הפלטה, העולה 139 שקלים, העוקפת את האיסור לשים את סירי השבת על מקור חום ישיר. כמו כן ישנה התפידנית, מעין צינור פלסטיק ששומר על התפילין בתנאי שטח בעלות של 159 שקלים. ה"נטל קל" למשל מאפשר ליטול ידיים בלי לחשוש לעבור על האיסור שהמים הטמאים יפגעו ברצפה.


בציבור הדתי הפטנטים הללו פופולריים למדי, אך על אקזיט אף אחד לא בונה פה. על אף כל זאת, לגאדג'טים ישנם מאות אלפי צרכנים שרוצים לחיות בקצת יותר נוחות.