קפה או כריך ב-5 שקלים: צפו בהתנפלות על הסניף

רק היום פורסם על השקתו רשת בתי קפה שסניפיה יציעו כריך או כוס קפה בחמישה שקלים בלבד, והערב הסניף התמלא עד אפס מקום. מחוץ לסניף הראשון של הרשת שנפתח ברחוב אבן גבירול בת"א התקבצו עשרות – שכבר החלו לזלול. כך זה נראה

סקרנים - ורוצים לאכול ולשתות בזול: עשרות בני אדם הגיעו הערב (ב') לסניף הראשון של רשת בתי קפה החדשה Cofix, שהחלה למכור מוצרים בחמישה שקלים בלבד. מחוץ לסניף ברחוב אבן גבירול בתל אביב שנחנך היום הצטופפו רבים בבית הקפה הקטן יחסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם עוברים שם בהחלט ניתן להגיד שקורה שם משהו, הגיעו לשם הרבה מאוד אנשים", סיפר עובר אורח. "האנשים מצטופפים מחוץ למקום הקטן יחסית. רואים את ההתנפלות, כנראה בשל כל הפרסומים".

בעל הרשת אבי כץ, שהוא גם מייסד רשת "הכל בדולר" הצהיר היום כי לא ייתכן שאם כוס קפה עולה שני שקלים, היא נמכרת במרבית בתי הקפה ב-15 שקלים.

בכוונת היזמים להקים 300 סניפים בפריסה ארצית בתוך שלוש שנים. בקרוב ייפתחו שני סניפים נוספים בתל אביב - ברחוב קינג ג'ורג' וברחוב הארבעה. הקונספט של הרשת: אין מקומות ישיבה, שולחנות או מלצרים בסניפים, ומוצרי מזון ומשקאות יימכרו בטייק אווי בחמישה שקלים בלבד.

רק ב-5 שקלים (מתוך אתר הרשת)

התפריט המוצע על ידי הרשת, במחיר אחיד של חמישה שקלים, כולל כריכים, טוסטים, מאפים, עוגיות, פירות חתוכים, חטיפי אנרגיה, פחיות שתייה, מיץ תפוזים או גזר סחוט ומוצרים נוספים. המוצרים לא יוכנו במקום, אלא יובאו לסניפים על ידי כ-20 ספקים, שרובם אנונימיים בשלב זה. בחברה מדגישים כי המוצרים הם באיכות גבוהה על אף מחירם הנמוך. גם מוצרים של חברת קוקה-קולה יימכרו בסניפים.

עלות הקמת סניף: כ-200-300 אלף שקל

על פי כץ, עלות הקמת סניף עומדת על כ-200-300 אלף שקל, והוא מקווה כי זכיינים רבים יצטרפו ויעזרו להרחיב את פריסת הרשת. החנויות יהיו כשרות ועל כן יהיו סגורות בסופי שבוע. "אנחנו לא מהווים אלטרנטיבה למי שמחפש לשבת בבית-קפה בקניון. אנחנו מביאים בשורה לאנשי העבודה והעמל, שמחפשים לשתות קפה על הדרך", אמר כץ בריאיון ל"גלובס".

התפריט שהושק היום (מתוך אתר הרשת)

"התחושה של הציבור שיוקר המחיה עולה בלי הצדקה, היא נכונה", הוסיף כץ. "בכל התחומים המחיר ירד. במחשבים, באופנה, ולמה במזון לא? כי התחום הזה נשלט על-ידי קרטלים, והחצי השני נשלט על-ידי הקניונים. המשחק מכור מראש לשחקניות הגדולות, והתחרות מוגבלת". כץ הבהיר כי חמישה שקלים הם "מחיר ריאלי, שמאפשר לנו להרוויח יפה. כוס קפה עולה לנו שני שקלים, אז למה למכור ב-15 שקלים? זו עוגמת נפש, וזה עוול".