האם כדאי לתת לקבלן לעצב את הבית?

לרכישת דירה חדשה מתלווה בדרך כלל כאב הראש של העיצוב שלה, בחירת הריהוט והאבזור. עכשיו יש קבלנים שמציעים לקחת את זה על עצמם בכל הדירות בפרויקט, לא רק בדירה לדוגמא. הם מציעים כמה אפשרויות לבחירה - לפעמים עד רמת המגבות והסכו"ם. כמובן שיש לזה מחיר ופעמים רבות הוא גבוה. יצאנו לבדוק אם זה משתלם

האם תיתנו לקבלן לרהט עבורכם את הבית ותחסכו את הריבים בחנויות הרהיטים? לא מעט ישראלים שואלים כעת את השאלה הזאת, כשקבלנים מציעים לראשונה לרהט את הבית כתוספת למחיר הדירה, ולקנות אותה כשהיא מרוהטת לחלוטין.

כרגע השיטה קוסמת בעיקר לתיירים שלא גרים בישראל ואינם מעוניינים לבצע קניות בשבועות שהם נמצאים בישראל. לרוב הדירות לדוגמא, שמרוהטות לחלוטין בעת הכניסה, נמכרות ראשונות בפרויקט וכך נולד הקונספט הזה - לסגור עסקה בתוספת ריהוט ועיצוב.

הכי חשוב לדעת זה שהדייר הוא הראשון שנכנס לדירה, לפני כולם. המחיר לבניית הדירה החלומית הוא החל מ-130 אלף שקלים, שמתווספים למחיר הדירה עצמה, והמשמעות היא שאפשר לקחת משכנתא גם על הריהוט. הרעיון הזה קיים שנים בארה"ב, אבל יש מי שספקן האם הישראלים יסכימו לוותר על העיצוב בעצמם וגם על הריהוט מהדירה הישנה.