בשורה לנהגים: מחיר הדלק יירד מחר ב-45 אגורות

סוף הקיץ מגיע - ואיתו הירידה העונתית במחירי הדלק: מחר (ב') יירד מחיר הדלק בכ-45 אגורות, וגם מחיר הסולר יפחת בכ-25 אגורות. בין הסיבות לירידת המחירים: היחלשות הדולר ודחיית התקיפה בסוריה. מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי יעמוד על כ-7.40 שקלים

ירידה לאחר העלייה (חדשות 2)

חדשות משמחות לציבור הנהגים: מחיר הדלק יירד מחר (ב') בכ-45 אגורות לליטר. לפני כשבועיים דווח על ירידה צפויה במחירי הדלק, וכעת מתברר כי מדובר בהוזלה משמעותית יותר מההערכה הראשונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי מחירו המירבי של ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי צפוי לעמוד בחודש אוקטובר על כ-7.40 שקלים. גם מחיר הסולר צפוי לרדת בכ-25 אגורות לליטר, במסגרת ירידה עונתית שמגיעה בדרך כלל בסוף חודשי הקיץ.

המתיחות עם סוריה בחודשים אוגוסט-ספטמבר העלתה את מחיר הנפט הגולמי, ובעקבותו עלה גם מחיר הדלק בתחילת חודש ספטמבר. דחיית התקיפה בסוריה הובילה לירידת מחיר הנפט. בנוסף לדחיית התקיפה, גם היחלשות בשער הדולר מול השקל השפיעה על מחירי הדלק. המדינה קונה את הנפט הגולמי בדולרים, וכשהדולר יורד - גם המחיר שהממשלה משלמת על הנפט יורד.  

רק בתחילת חודש ספטמבר עלה מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן ל-25 אגורות לליטר - עלייה גבוהה הרבה יותר ממה שסברו שתהיה בתחילה. מחירו של ליטר דלק עומד כעת לאחר העלייה, על כ-7.85 שקלים לליטר.

מקורה של ההתייקרות האחרונה אינו רק עלייה של מחירי הדלקים בעולם וגם לא רק בשינויים של שערי מטבע החוץ. המס על הדלק (הבלו) התעדכן בהתאם למדד המחירים לצרכן, שעלה באופן דרמטי בחודשים האחרונים, ובעקבות כך עלה המס.