אל על מבטלת את טיסות היום לאילת

לאחר שרשות התעופה האזרחית הורתה על שינוי נתיב הטיסה לאילת בשעות היום, הודיעה חברת "אל על" המפעילה טיסה לעיר הדרומית כי תבטל את טיסותיה לאילת במהלך היום החל מיום חמישי. הסיבה: החברה טוענת שהנתיב אינו בטוח דיו

טיסות "אל על" לאילת - לא בשעות היום (דניאל נחמיה, חדשות 2)

טסים עם "אל על" לאילת? מיום חמישי הקרוב לא תוכלו לעשות זאת בשעות היום. הטיסות לעיר הדרומית יבוטלו כיוון שלטענת החברה, נתיב הטיסה החדש לאילת אינו מאפשר רמת בטיחות הולמת לתעופה אזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל החברה, האלוף במיל' אליעזר שקדי, הורה על השעיית טיסות היום בנתיב הטיסה החדש עליו הורתה רשות התעופה האזרחית (רת"א) החל מיום חמישי הקרוב, 26 בספטמבר - זאת עקב חשש של החברה מביצוע טיסות בנתיב החדש, שלדבריה מסכן את בטיחות הנוסעים.

"נושא בטיחות הטיסה הינו ערך עליון באל על - לא נתפשר על בטיחות נוסעינו", אמר שקדי. "רת"א הורתה על טיסה בנתיב החדש, כיוון שלטענתה - דווקא הנתיב הישן הוא המסוכן ביטחונית בשעות היום".

הגורמים המקצועיים באל על ביצעו בימים האחרונים בדיקות נוספות של מתווה הטיסה המוצע על ידי רת"א. מסקנתם היא שמתכונת הטיסה החדשה אינה מאפשרת רמת בטיחות הולמת של טיסה בתעופה אזרחית כפי שמקובל בחברת אל על ובשדות תעופה בעולם.

"הגישה למסלול הנחיתה היא על מגבלת המעטפת", נכתב בדוח ממצאי טיסת הבדיקה שבוצעה על ידי רשות התעופה האזרחית. "נמצא כי הגישה כולה מתוכננת להתבצע על מגבלות המטוס וכי חתך טיסה זה לא משאיר הרבה מקום לטעויות, למקרים ותגובות בעיקר בתקלות".

לטענת החברה, שילוב של טיסה חריגה עם העובדה כי שדה התעופה באילת הינו שדה מיוחד המשופע באילוצים שונים ועם תשתית קרקעית מוגבלת, מעלה את רמת הסיכון הבטיחותי הכולל בביצוע טיסות היום לאילת לרמה שאינה הולמת טיסה בתעופה אזרחית.

טיסות הלילה יימשכו כרגיל

החברות האחרות יפעלו בנתיב החדש (רויטרס)
לאחר ביטול טיסות "אל על" בנתיב החדש בשעות היום, יספקו את השירות בקו חברות התעופה האחרות - "ישראייר" ו"ארקיע". בשעות הלילה, כלל הטיסות לאילת ייצאו כרגיל - זאת מכיוון שהן מתבצעות בנתיב הטיסה הישן - אותו דורשת "אל על" להפעיל גם בשעות היום.

אל על פנתה בבקשה דחופה לרת"א למתן ארכה נוספת אשר תאפשר קיום טיסות יום לאילת במתכונת הטיסה הקודמת, זאת על מנת למנוע את הפגיעה בלקוחות החברה שתכננו לטוס בתקופת החגים העמוסה ואמורים לשוב מאילת בסוף השבוע הקרוב.

הבקשה הזו נדחתה, ולכן התקבלה ההחלטה האחרונה בחברה. לקוחות "אל על" שטיסותיהם לא יתקיימו יקבלו החזר כספי ותועמד לרשותם הסעה מנתב"ג ומאילת באמצעות אוטובוסים, ללא עלות.

ב"אל על" מתנצלים בפני הלקוחות על אי הנוחות ומקווים כי פתרון יימצא במהרה. "נושא הבטיחות יישאר בראש מעייניה של החברה, שמצפה לטיפול דחוף של הרשויות הנוגעות לעניין זה - זאת על מנת לאפשר הפעלה בטוחה וסדירה של הטיסות לאילת", אמרו בחברה.