אילו רכבים איבדו מערכם?

כמעט כל מי שניסה למכור כלי רכב מיד שניה מכיר את התסכול. משך הזמן שבו הוא צריך לפרסם את המודעה גדל, וכך גם הפשרה שהוא צריך לעשות במחיר. צפו: אילו מכוניות איבדו הכי הרבה מערכן השנה, ואילו דווקא נמכרו במהירות ובמחיר קרוב למחיר המחירון

אחרי שחברות הליסינג הציפו את השוק במכוניות יד שנייה בשנים האחרונות, האפשרות למכור מכונית יד שנייה, פרטית, במחיר מחירון הפכה כמעט בלתי אפשרית. אז אם אתם רוצים לשקול את האפשרות למכור בעוד כמה שנים את הרכב שלכם, מאילו כלי רכב כדאי להתרחק?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ירידת הערך הגדולה ביותר נרשמה בתחום הג'יפים - 14.5%. בקרב המכוניות הקטנות נרשמה ירידת ערך של 8%, וזאת בגלל הביקוש למכוניות קטנות בשוק הישראלי למרות המספר הגדול של הרכבים המשומשים בשוק.

בראש הביקושים מתברגות המכוניות המשפחתיות, ולאחריהן המכוניות הקטנות יותר. דגם המכונית המבוקש ביותר בקנייה של רכב מיד שנייה הוא, באופן לא מפתיע, מאזדה 3 הפופולארית ומייד אחריה טיוטה קורולה, שתיהן במקום הראשון זו השנה השנייה ברציפות.

פערי המחיר בין מחיר המחירון למחיר הסופי נע בין 2% ל-8%. הדגמים הפופולאריים יותר כמו מאזדה וטויוטה הן המכוניות שיימכרו מהר יותר, ודגמי סוזוקי, מיצובישי או פז'ו יימכרו בקושי רב יותר.